125 میلیون سیم کارت در کشور فعال است

به گزارش دفتر آنلاین من، تهران (پانا) - سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در تازه ترین فصل نامه خود، آمار مربوط به حوزه فناوری در سه ماه دوم سال 99 را منتشر کرد که بر اساس آن مجموع خطوط فعال در کشور 125 میلیون و 258 هزار و 391 سیمکارت است که ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور را به نزدیک 150 درصد می رساند.

125 میلیون سیم کارت در کشور فعال است

رگولاتوری پس از سرانجام هر فصل، از شرایط ارتباطی کشور در حوزه های تلفن ثابت، تلفن همراه، پهن باند در شهرها و روستاها گزارشی را منتشر می نماید که میزان نفوذ اینترنت در کشور را معین می نماید.

92 هزار تلفن همگانی در کشور

در تازه ترین فصل نامه ای که توسط این سازمان منتشر شده، شرایط توسعه زیربخش تلفن ثابت تا سرانجام سه ماهه دوم 1399 مورد آنالیز قرار گرفته است. بنابر آمار این گزارش، تعداد روستاهای دارای ارتباط 52 هزار و 166 روستا هستند که از این بین 47 هزار و 934 دارای تلفن خانگی و بیش از سه میلیون روستایی مشترک اینترنت مخابرات و شرکت های ارائه دهنده اینترنت هستند.

یکی دیگر از آمارهای جالبی که در این گزارش آمده، مربوط به تلفن های همگانی است که این روزها کمتر در کوچه و خیابان آن ها را مشاهده می کنیم و بعضی گمان می نمایند استفاده از این دکه های نوستالژیک به طور کلی منسوخ شده است. اما آخرین آمار نشان می دهد 2 هزار و 123 تلفن همگانی در جاده ها و 92 هزار و 620 باجه تلفن در کل کشور در حال فعالیت هستند و مورد استفاده قرار می گیرند.

ضریب نفود تلفن همراه در کشور

شرایط توسعه تلفن همراه تا سرانجام سه ماهه دوم 1399 بخش دیگر این گزارش است که نشان می دهد ضریب نفوذ اپراتور همراه اول با 67 میلیون سیم کارت فعال در کشور بیش از 80 درصد است. اپراتور ایرانسل 53 میلیون خط فعال دارد و 63 درصد از ضریب نفوذ اینترنت در کشور را به خود اختصاص داده است. در مرحله بعدی ضریب نفوذ اینترنت، اپراتور رایتل واقع شده است که با داشتن 4 میلیون کاربر فعال، سهم 4درصدی از ضریب نفوذ اینترنت دارد. خدمات پهن باند ارتباطات سیار با بیش از 76 میلیون کاربر، ضریب نفوذ 91 درصدی را به خود اختصاص داده است. خدمات پهن باند ثابت با بیش از 9 میلیون کاربر نیز ضریب نفوذ 11 درصدی دارد.

تعداد مشترکین خانگی سرویس اینترنت 8 میلیون و 406 هزار نفر و مشترکین تجاری سرویس اینترنت بیش از یک میلیون نفر هستند، که جمع کل آن ها به عدد 9 میلیون و 479 هزار مشترک می رسد.

رگولاتوری در این گزارش ضریب نفوذ مشترکین پهن باند سیار در کشور را بیش از 76 میلیون مشترک اعلام نموده که ضریب نفود 91 درصدی را به خود اختصاص می دهند.

125 میلیون سیمکارت فعال در کشور

همچنین این گزارش نشان می دهد آخرین آمار مجموع خطوط فعال در کشور 125 میلیون و 258 هزار و 391 سیمکارت است که ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور را به نزدیک 150 درصد می رساند. اکنون تعداد سایت های فعال شبکه تلفن همراه در کشور بیش از 55 هزار سایت است.

در انتهای این گزارش به ترافیک مرسولات پستی اشاره شده است که بر اساس آن در سه ماهه دوم سال در کل کشور 106 میلیون بسته پستی توسط هفت هزار واحد پستی در سراسر کشور توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "125 میلیون سیم کارت در کشور فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "125 میلیون سیم کارت در کشور فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید