امنیت کاربران آیفون در خطر است، اپل بیانیه داد

به گزارش دفتر آنلاین من، زومیت نوشت: اپل حتی با وجود تبعیت از قوانین اروپا، همچنان دربرابر آن ها موضع دارد. به گفته اپل، تغییرات نو iOS کاربران آیفون را به خطر می اندازند.

امنیت کاربران آیفون در خطر است، اپل بیانیه داد

اپل با سیستم عامل iOS 17.4 تغییراتی بزرگ در اکوسیستم نرم افزاری گوشی آیفون اعمال می کند تا نصب اپلیکیشن ها در جایی خارج از اپ استور امکان پذیر شود. این تغییرات صرفا برای کاربران ساکن در 27 کشور اتحادیه اروپا اعمال خواهند شد.

اپل در بیانیه مطبوعاتی تازهش به صراحت تأیید کرده است که تغییرات تازه اپ استور نتیجه تصویب قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه اروپا هستند. این شرکت درصورت تمایل می توانست تغییرات را به صورت دنیای اعمال کند، اما چنین کاری انجام نداد.

شرکت تولیدکننده لپ تاپ مک بوک و اپل واچ همچنان علیه قانون خبرساز اروپا موضع دارد و معتقد است که تغییرات اپ استور، امنیت کاربران را به خطر می اندازند.

در بخشی از بیانیه اپل می خوانیم: اپل این تغییرات را در خارج از اتحادیه اروپا ارائه نمی دهد، چون این ایمن ترین سیستم برای کاربران مان نیست. ما به طور کاملا واضح درباره تهدیدهایی که DMA به همراه می آورد صحبت کرده ایم؛ ازجمله افزایش خطر بدافزار، کلاهبرداری و محتواهای نامشروع و ناشایست و همچنین کاهش توانایی اپل برای پاسخ دادن و حذف نرم افزارهای مخرب. تغییرات موردنیاز DMA شامل فناوری ها و روندهای تازهی هستند که آزمایش نشده اند و ممکن است به توسعه بیشتر نیاز داشته باشند.

غول آمریکایی صنعت فناوری که هم اکنون باارزش ترین برند دنیا محسوب می شود، توضیح داده است که تا قبل از تغییر سیاست هایش چگونه برای کاهش خطرات اقدام کرده بود: ما در تمامی سرویس هایمان -از سیستم های عامل گرفته تا اپ استور- حریم خصوصی و سیستم های امنیتی را به طور کامل از پایه توسعه می دهیم. ما اپلیکیشن ها و به روزرسانی های آن ها را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم اپلیکیشن ها دررابطه با داده هایی که جمع آوری می کنند شفاف باشند و بدافزارها و کلاهبرداری ها را شناسایی کنیم.

اپل در بخش دیگری از بیانیه تازهش گفته است که تغییرات اعمال شده در iOS به خواسته این شرکت انجام نمی گیرند و نتیجه فشار اتحادیه اروپا هستند. اپل همچنان معتقد است که بهترین سیاست ها را دارد: قانون بازارهای دیجیتال در اتحادیه اروپا ما را ملزم به اصلاح فرمولی می کند که به خوبی به کاربران و توسعه دهندگان خدمت رسانی کرده است؛ تغییراتی که گزینه های تازهی به ارمغان می آورند و همزمان خطراتی نیز به همراه دارند.

اپل گفته است که به دلیل تصویب قانون DMA، مجوز فعالیت فروشگاه های آنلاین متفرقه را صادر می کند. این شرکت همچنین استفاده از موتورهایی غیر از WebKit را در مرورگرهایی مثل کروم امکان پذیر خواهد کرد و ساختار کارمزدهای اپ استور را تغییر خواهد داد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "امنیت کاربران آیفون در خطر است، اپل بیانیه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت کاربران آیفون در خطر است، اپل بیانیه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید