خبرنگاران الزام دستگاه های اجرایی به اخذ مجوز برای اقدامات دارای بار مالی

به گزارش دفتر آنلاین من، تهران- خبرنگاران- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: همه دستگاه های اجرایی برای انجام اقدامات دارای بار مالی باید مجوز کتبی این سازمان را اخذ کنند و برای متخلفان، مجازات پیش بینی شده است.

خبرنگاران الزام دستگاه های اجرایی به اخذ مجوز برای اقدامات دارای بار مالی

به گزارش روز یکشنبه سازمان برنامه و بودجه کشور، در این بخشنامه که توسط محمدباقر نوبخت ابلاغ شده، آمده است: در اجرای ماده 71 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و بند (ث) ماده 7 قانون برنامه ششم توسعه کشور، کلیه تصویب نامه ها، بخشنامه ها، دستورالعمل ها، تغییرات ضریب، جداول حقوقی و طبقه بندی مشاغل و افزایش مبنای حقوقی، اعطای مجوز هر نوع استخدام و به کارگیری نیرو، مصوبات هیأت امنا و نظایر آن که دارای بار مالی هستند، در صورتی قابل اجرا است که فرایند مندرج در برنامه ششم توسعه کشور را طی کرده باشند.

همچنین این تصمیمات در صورتی قابل اجرا هستند که مجوز سازمان برنامه و بودجه کشور به صورت مکتوب مبنی بر بلامانع بودن اجرای آن صادر شده باشد.

این ابلاغیه همه رؤسای دستگاه های اجرایی و مدیران مالی و ذی حسابان را مکلف به اجرای این بخشنامه می داند و در سرانجام تصریح می کند که تخلف از این بخشنامه تعهد زائد بر اعتبار محسوب شده و مشمول مجازات های پیش بینی شده در قوانین مربوط خواهد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران الزام دستگاه های اجرایی به اخذ مجوز برای اقدامات دارای بار مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الزام دستگاه های اجرایی به اخذ مجوز برای اقدامات دارای بار مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید