دارندگان خانه های گران بخوانند؛ معیار تشخیص خانه لوکس تغییر کرد

به گزارش دفتر آنلاین من، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 گفت که سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلا های گران قیمت افزایش پیدا کرد.

دارندگان خانه های گران بخوانند؛ معیار تشخیص خانه لوکس تغییر کرد

به گزارش ایسنا، رحیم زارع در توضیح آخرین مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت: کمیسیون تلفیق در مصوبه ای به وزارت نیرو اجازه داد از طریق شرکت های تابعه نسبت به تاسیس شرکت های صندوق پتروشیمی با مشارکت متقاضیان و سرمایه گذاران بخش غیر دولتی به منظور تجهیز منابع احداث و بهره برداری از 5 هزار مگاوات نیروگاه برق با اولویت منابع محروم و کمتر پیشرفته اقدام کند.

وی همچنین گفت: در مصوبه ای دیگر به دولت اجازه داده شد از طریق سازمان انرژی اتمی نسبت به احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه اتمی تولید برق از طریق مشارکت با سازندگان بین المللی و صنایع داخلی اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 همچنین اظهار کرد: نرخ اقتصادیات بر دارایی سالانه خانه های گران قیمت و باغ ویلا های گران قیمت تغییر پیدا کرد؛ بر این اساس خانه هایی با ارزش روز تا سقف 20 میلیارد تومان معاف از اقتصادیات شدند. معافیت اقتصادیاتی خانه و باغ ویلا های گران قیمت نسبت به مازاد 20 تا 25 میلیارد تومان یک در هزار و نسبت به مازاد 25 تا 35 میلیارد تومان دو در هزار نسبت به مازاد 35 تا 50 میلیارد تومان سه در هزار نسبت به مازاد 50 تا 70 میلیارد تومان چهار در هزار و نسبت به مازاد 70 میلیارد تومان پنج در هزار اقتصادیات بر دارایی سالانه آن ها است.

زارع همچنین گفت: در مصوبه دیگر وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد وجوه قانونی نحوه تامین هزینه های اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی یعنی سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارت های بازرگانی و صنایع به خزانه واریز شود تا دولت آن را برای حمایت از توسعه زیر ساخت های صادراتی در سال آینده هزینه کند.

وی توضیح داد: تا به امروز سهم سه در هزار از درآمد صاحبان کارت های بازرگانی به اتاق بازرگانی واریز می شد و اتاق بازرگانی برای خود هزینه می کرد، اما ما در تلفیق تصویب کردیم که این سهم مستقیم به خزانه وارد شود و دیگر به اتاق بازرگانی واریز نشود.

وی درباره این که چه زمانی بررسی بخش درآمدی به انتها می رسد گفت: در حال حاضر 2 تبصره 12 و 14 در خصوص حقوق کارکنان و هدفمندی یارانه ها در کارگروه ها و کمیته های کمیسیون در حال بررسی است که بعد از ارائه گزارش کمیسیون آن را بررسی کرده سپس با انتها یافتن بخش درآمدی وارد بخش هزینه ای می شویم احتمالا دو هفته دیگر بررسی بودجه در کمیسیون به انتها می رسد.

منبع: فرارو

به "دارندگان خانه های گران بخوانند؛ معیار تشخیص خانه لوکس تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارندگان خانه های گران بخوانند؛ معیار تشخیص خانه لوکس تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید