جزییات تازه از طرح مولدسازی اعلام شد

به گزارش دفتر آنلاین من، رییس سازمان خصوصی سازی جزییاتی از طرح مولدسازی دارایی های مازاد دولت را گفت.

جزییات تازه از طرح مولدسازی اعلام شد

به گزارش ایسنا، حسین قربانزاده در مراسم رونمایی از فاز نخست سامانه مولدسازی دارایی های دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف بعضی سازمان ها که اعلام نموده اند که اموال مازادی ندارند، گفت: موضوعی از سوی استاندار تهران مطرح شده است و اعلام نموده اند که به ساختمان اداری احتیاج دارند. باید به این موضوع توجه کرد که این طرح شامل همه اراضی و دارایی غیرمنقول دولت می گردد و فضای اداری یک بخش از این است. بعضی اراضی در مناطقی قرار دارند که اگر جابجایی صورت بگیرد مولد خواهد شد.

وی به سوال دیگر ایسنا درمورد یکی از بند های مصوبه درمورد انفصال از خدمت دستگاه هایی که همکاری نمی نمایند؟ پاسخ داد: اصل اساسی در تعامل بین مجری و دستگاه ها برای استفاده بهتر از دارایی ها است. احیانا اگر مقاومتی صورت بگیرد و اختلالی در طرح ایجاد شد، ضمانت اجرایی پیش بینی شده در مصوبه بر این اساس که این موضوع هیات نظارت ارجاع گردد.

رییس سازمان خصوصی سازی با اشاره به سامانه مولدسازی مطرح نمود: در سامانه سایت تمام رکورد هایی که در طرح مصوب می شوند ارایه خواهد شد. تنها یک ملاحظه جزیی وجود دارد و آن این است که احتمالا ادرس نهایی اعلام نگردد تا در مسیر مولدسازی اختلال ایجاد نگردد تامل، اما لیست اموالی که به عنوان اموال مازاد مصوب می شوند در سایت ارائه می گردد.

قربان زاده با بیان اینکه در ذیل مولدسازی چهار طرح کلی دیده شده که در فاز بعدی سایت رونمایی خواهد شد، مطرح نمود: این طرح ها شامل طرح رونق، طرح تجمیع و بهینه سازی و طرح نجات می گردد. در لایحه بود حدود 320 همت برای طرح های تملک دارایی سرمایه و 108 همت برای تامین منابع از محل دارایی غیرمنقول از فروش اموال پیش بینی شده که مولدسازی حلقه وصل این دو است.

وی به سوال دیگر ایسنا مبنی بر اینکه شائبه فروش اموال دولت با قیمت کم وجود دارد، پاسخ داد: عرضه همیشه باعث کاهش قیمت می گردد. دولت نمی تواند مردم را به کارافرینی توصیه کند، اما خودش مثل زمان قدیم ملک بخرد و رها کند.

رییس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: قیمت گذاری در مسیر روتین خود انجام خواهد شد و کارشناس رسمی این کار را انجام خواهد داد.

قربانزاده به این سوال ایسنا که آیا اموال در بازار سرمایه عرضه خواهند شد یا خیر نیز پاسخ داد: کوشش می گردد این اتفاق بیفتد.

منبع: فرارو

به "جزییات تازه از طرح مولدسازی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات تازه از طرح مولدسازی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید