امضای نمایندگان مجلس به معنای مجوز پتروشیمی میانکاله نیست

به گزارش دفتر آنلاین من، رئیس سازمان محیط زیست گفت : اگر در مجلس شورای اسلامی چند نفر از معاونین سازمان و نمایندگان محترم مجلس طرحی را امضا نمایند ، این به نشانه دریافت مجوز محیط زیست نیست .

امضای نمایندگان مجلس به معنای مجوز پتروشیمی میانکاله نیست

رئیس سازمان محیط زیست گفت : تالاب میانکاله در کنوانسیون رامسر ثبت شده و ما تعهدات بین المللی نسبت به این تالاب داریم .

سلاجقه گفت : اگر یک صورت جلسه ای در مجلس شورای اسلامی انجام گردد و چند نفر از معاونین سازمان و نمایندگان محترم مجلسآن را امضا نمایند ، این به نشانه دریافت مجوز نیست ، وقتی برای احداث پتروشیمی میانکاله از دولت مجوز گرفته اند باید از محیط زیست هم مجوز های لازم را بگیردند .

معاون رئیس جمهور گفت : روز کلنگ زنی این پروژه اعلام کردم که پتروشیمی میانکاله مجوز محیط زیست ندارد و به اسرار نمایندگان کلنگ زنی شده است .

رئیس سازمان محیط زیست گفت : سازمان محیط زیست با بارگذاری های مالی که همراه با تکنولوژی نوین و صرفه لازم و توان اکولوژیکی در منطقه نباشد و آلاینده های محیط زیستی داشته باشد مخالف است خصوصا اگر این این پروژه ها در زمینه آب و خاک در منطقه شمال کشور باشد.

به گفته سلاجقه ، فرایند کاری صدور مجوز محیط زیستی یک فرآیند طولانی مدت و کارشناسی است ، که در حال کوتاه کردن این فرآیند هستیم ، و اگر پروژه ها ضرر محیط زیستی نداشته باشند همکاری های لازم با دستگاه هارا انجام خواهیم داد .

دفتر آنلاین من اجتماعی محیط زیست

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "امضای نمایندگان مجلس به معنای مجوز پتروشیمی میانکاله نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای نمایندگان مجلس به معنای مجوز پتروشیمی میانکاله نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید