زیست بوم فناوری و نوآوری سلول های بنیادی جوان تر می شود ، راه اندازی پژوهش سرا های دانش آموزی، به زودی

به گزارش دفتر آنلاین من، طبق اعلام ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی دانش آموزان آینده سازان زیست بوم نوآوری هستند از این رو تربیت و پرورش این نسل را در پژوهش سرا های دانش آموزی مد نظر قرار داده است.

زیست بوم فناوری و نوآوری سلول های بنیادی جوان تر می شود ، راه اندازی پژوهش سرا های دانش آموزی، به زودی

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانش آموزان آینده سازان زیست بوم فناوری و نوآوری هستند. آن ها با فعالیت های فناورانه خود نگاهی نو را به این زیست بوم تزریق می کنند. با این نگاه ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی تربیت و پرورش این نسل را در پژوهش سرا های دانش آموزی مد نظر قرار داده است.

اتکاء بر نیروی فعال زیست بوم فناوری و نوآوری در سال های اخیر گسترش یافته است. نیرویی که با دستاورد های علمی و فناورانه خود در رونق اقتصاد و رهایی از نفت تاثیرگذار بوده اند. در حوزه های گوناگون شاهد رونق این زیست بوم در کشور بوده ایم. سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی یکی از حوزه ایی است که در چند سال گذشته اتفاقات خوبی در آن رقم خورد. به گونه ای که در مدت 6 سال رتبه علمی کشور در این حوزه به صورت چشمگیری ارتقاء یافت و در حال حاضر در جایگاه سیزدهم سطح بین المللی قرار داریم. همه این اتفاقات به مدد فعالیت نیروی انسانی در این حوزه شکل گرفته است.

اما ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی برای گسترش فعالیت ها در این حوزه برنامه ها دارد. حمایت از محققان جوان و رساله های دکتری یکی از این برنامه ها است که در سال گذشته دنبال شد و در سال جاری نیز ستاد روی این موضوع تمرکز دارد تا از این طریق انجام تحقیقات هدفمند شود و شاهد تاثیرگذاری بیشتر آن ها باشیم.

البته ایجاد و راه اندازی پژوهش سرا های دانش آموزی نیز اقدامی دیگر است تا تربیت و پرورش نیروی انسانی در این حوزه سرعت گیرد. به گونه ای که به زودی در شمال غرب و شرق کشور با حمایت ستاد این پژوهش سرا ها ایجاد می شود.

به گفته امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی، قرارداد ایجاد این پژوهش سرا ها منعقد و وارد مرحله اجرایی شده است. سلول های بنیادی دانش آینده است و با توجه به توانمندی هایمان می توانیم به خوبی در این حوزه پیشرفت داشته باشیم. پژوهش سرا های دانش آموزی نیز مکانی برای تربیت و پرورش آینده سازان این حوزه محسوب می شود. به زودی با راه اندازی آن ها در بجنورد و سلماس شاهد رونق فعالیت های دانش آموزی می شویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زیست بوم فناوری و نوآوری سلول های بنیادی جوان تر می شود ، راه اندازی پژوهش سرا های دانش آموزی، به زودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست بوم فناوری و نوآوری سلول های بنیادی جوان تر می شود ، راه اندازی پژوهش سرا های دانش آموزی، به زودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید