دغدغه های شرکت های دانش بنیان در شرایط تحریم

به گزارش دفتر آنلاین من، شرکت های دانش بنیان و فناور حاضر در نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با موضوع رونق تولید، با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، آخرین دستاوردهای خود را به بازدیدکنندگان عرضه کردند.

دغدغه های شرکت های دانش بنیان در شرایط تحریم

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، نزدیک به 500 شرکت در رشته های مختلف کاری در این رویداد پنج روزه، توانمندی ها و محصولات خود را عرضه کردند. در بازدید سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تولیدکنندگان مختلف، دغدغه های خود را با وی در میان گذاشتند.

راه و شهرسازی، نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی، نیرو و ICT از جمله رشته هایی بود که شرکت های دانش بنیان، فناور و سایر تولیدکنندگان فعال در آن حوزه، محصولات ایران ساخت خود را به شرکت های متقاضی و بازدیدکنندگان عرضه کردند.

همچنین در این رویداد، بخش ویژه ای برای مسئولیت های اجتماعی شرکت ها و هلدینگ های حاضر در این رویداد در نظر گرفته شد.

امضای قرارداد چند جانبه

امضای یک قرارداد چند جانبه با حضور قرارگاه خاتم الانبیا (ص)، شرکت ذوب آهن اصفهان و چند نهاد دولتی از جمله رویدادهای جنبی این نمایشگاه بود.

بر اساس این قرارداد، قرارگاه خاتم با توجه به پروژه ریل ملی، با استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان، انجام برخی پروژه های ریلی، خصوصاً خط آهن چابهار را بر عهده می گیرد.

برگزاری نشست های ارائه نیازمندی های فناورانه هلدینگ های تخصصی قرارگاه خاتم الانبیا با حضور شرکت های دانش بنیان، فناور و ... از جمله دیگر بخش هایی بود که در حاشیه نمایشگاه برگزار گشت.

عبور از محدودیت های تحریمی

شرکت های دانش بنیان و فناور مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور داخلی سازی محصولات و نیازمندی های صنایع مختلف و عبور از برخی محدودیت های تحریمی، توانمندی های خود را با هلدینگ های بزرگ صنعتی و پیمانکاران پروژه های مختلف به اشتراک گذاشتند.

همچنین با حضور رئیس بنیاد ملی نخبگان، قراردادی میان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و انجمن سازندگان صنعتی ایران (ستصا) منعقد شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با موضوع تحقق شعار سال رونق تولید، از روز شنبه (سوم اسفندماه) به مدت پنج روز در محل شبستان 1 و 2 مصلای امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است.

منبع: اقتصاد ایران

به "دغدغه های شرکت های دانش بنیان در شرایط تحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه های شرکت های دانش بنیان در شرایط تحریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید