گوگل جستجوی مراکز آزمایش کرونا را آسان تر می کند

به گزارش دفتر آنلاین من، گوگل با همکاری تعداد زیادی از مراکز تخصصی آزمایش ویروس کرونا جستجو برای یافتن این محل ها را ساده می کند.

گوگل جستجوی مراکز آزمایش کرونا را آسان تر می کند

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری دفتر آنلاین من، گوگل می خواهد با همکاری بیش از 2 هزار مرکز آزمایشگاهی که دارای تجهیزات آزمایش کووید-19 هستند جستجو برای یافتن آزمایشگاه هایی که تست بیماری کرونا را انجام می دهند ساده تر از گذشته کند.

اکنون در شهرهای مختلفی آمریکا این خدمات گوگل فعال شده و کاربران قادر به استفاده از آن ها هستند. برخی از ایالت های این کشور با گوگل همکاری نکردند و علت آن را نداشتن اطمینان کافی به امنیت شبکه های این غول فناوری دانستند.

یکی از مدیران ارشد گوگل گفت: جستجو برای یافتن مراکز تخصصی آزمایش کرونا به زودی در بخش های مختلف دنیا راه اندازی می شود. در چنین شرایطی مردم نباید ساعت ها در خیابان مانده و به دنبال آزمایشگاهی خاص بگردند. گروه پشتیبانی گوگل به سختی برای تامین امنیت شبکه های مرتبط مراکز درمانی تلاش می کند از همین رو نباید نگرانی ایمنی جستجوهای گوگل بود.

اکنون کاربرانی که واژه کرونا یا کووید-19 را در گوگل جستجو می کنند هم زمان با یافتن اطلاعات مورد نظر خود برگه ای مربوط به علائم بیماری کرونا را در سمت راست صفحه می بینند و تنها با یک کلیک روی آن می توانند اطلاعات مفیدی در مورد بیماری را بدست آوردند.

اگر آزمایشگاهی خاص مد نظر کاربر باشد گوگل در ابتدا امکان انجام آزمایش کرونا در آن محل را بررسی و پس از آن به کاربر اطلاع می دهد. در صورت نیاز کاربر به تست کرونا گوگل فورا محلی در نزدیکی مکان سکونت او را معرفی کرده و روی نقشه اطلاعات لازم را می دهد.

با توجه به پیش بینی متخصصان برای زمان تولید واکسن قطعی کرونا شهروندان در شهرهای مختلف باید تا مدت تقریبا طولانی به شیوه زندگی کنونی عادت کرده و با دقت نکات بهداشتی را رعایت کنند. قطعا شرکت هایی بزرگ فناوری که اساس کار آن ها بر پایه اینترنت است می توانند در این راستا به کاربران کمک زیادی بکنند.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "گوگل جستجوی مراکز آزمایش کرونا را آسان تر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل جستجوی مراکز آزمایش کرونا را آسان تر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید