چرا ناگهان حضور خبرنگاران اسکندری در تلویزیون و سینما کم رنگ شد؟

به گزارش دفتر آنلاین من، خبرنگاران اسکندری درباره دلایل حضور کم رنگش در سینما، تلویزیون و تئاتر شرح داد و از کم توجهی مسئولان به حذف بازیگرانی که روزگاری سریال های پرطرفدار و باکیفیت با حضور آنها پخش می شد، گله کرد.

چرا ناگهان حضور خبرنگاران اسکندری در تلویزیون و سینما کم رنگ شد؟

علت کم کاری دفتر آنلاین من اسکندری

دفتر آنلاین من اسکندری درباره دلایل حضور کم رنگش در سینما، تلویزیون و تئاتر شرح داد و از کم توجهی مسئولان به حذف بازیگرانی که روزگاری سریال های پرطرفدار و باکیفیت با حضور آن ها پخش می شد، گله کرد. دفتر آنلاین من اسکندری در پاسخ به اینکه چرا مدتی است هم در حوزه سینما هم تئاتر و تلویزیون کم کار شده است، اعلام کرد: برای هرکدام از این سه رشته دلایل مختلفی دارم که باید هرکدام از آنها را جداگانه شرح دهم. درباره تئاتر باید بگویم که سخت گیری بیش تری در انتخاب نقش دارم که کارنامه کاری ام نیز این مساله را به خوبی نشان می دهد. کارنامه من در تئاتر نشان می دهد هیچ گاه به کمیت توجه نداشته ام و با توجه به اینکه تعریف تئاتر نسبت به سینما و تلویزیون متفاوت است به همین دلیل سعی نموده ام در این حوزه گزیده کار باشم. وی ادامه داد: در حال حاضر مشغول تمرین برای تئاتر سعادت لرزان مردمان تیره روز به کارگردانی محسن علیخانی هستم؛ تئاتری که 15 سال پیش نیز در آن بازی کردم. باید بگویم از این که بار دیگر فضا در تئاتر برای من مناسب شده بسیار خرسندم ولی از این که نمی توانم در تلویزیون کار کنم ناراحت هستم. بازیگر فیلم سینمایی نزدیک تر شرح داد: نقش من در این تئاتر از آن نقش هایی است که خیلی آن را دوست دارم و از طرف دیگر آشنایی با علیرضا نادری در مقام یک نمایشنامه نویس باعث می گردد نگاه انسان به زندگی تغییر کند. سعادت لرزان مردمان تیره روز به کارگردانی محسن علیخانی از آن نمایش هایی است که حرفی برای گفتن دارد. بازخوانی و بازفراوری این کار اگر بتواند دل 20 نفر را بلرزاند، توانسته رسالت خود را انجام دهد. علاقه من به حضور در این نمایش تنها به دلیل بار نوستالژیک آن نیست، بلکه نوع نگاه این نمایش نسبت به سال های گذشته بسیار تغییر نموده که این خود قابل توجه است.

نقش هایی که به من پیشنهاد نشد

اسکندری با اشاره به حضور خود در سینما اعلام کرد: در سینما فیلم های بسیاری هستند که دوست داشتم در آن حضور داشته باشم اما هرگز بازی در این فیلم ها به من پیشنهاد نشد، به همین دلیل می توان گفت بخش کمی از حضور کمرنگ من در سینما خودخواسته و بخش اعظم آن به دلیل پیشنهاد های کم بوده است. البته طی دو سال گذشته پیشنهاد های مختلفی در حوزه سینما و در ژانر های مختلف به من شده و بخشی از بازی هایی که در سینما داشته ام مانند فیلم فردا به کارگردانی مهدی پاکدل و ایمان افشاریان بوده که در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شده است. بازیگر سریال تلویزیونی نرگس شرح داد: با توجه به پیشنهادهایی که در حوزه سینما به من می گردد، فکر می کنم جنس بودن من در هنر هفتم به فضای فیلم هایی از جنس فردا نزدیک تر است. نمی توانم مانند بعضی از همکارانم بگویم که در سینما پیشنهادهای زیادی به من شده اما به دلیل ضعف در فیلمنامه آن را نپذیرفتم بلکه واقعیت این است که من جایی در آن بخش سینما نداشتم و زمانی که می خواستم در این هنر گام بگذارم سیاست های سینما به سمت دیگری چرخید که چندان جایی برای دفتر آنلاین من اسکندری وجود نداشت. اسکندری گفت: من راه دیگری جز تکیه به تخصص بازیگری بلد نیستم و دوست هم ندارم که بلد باشم، اگر هم جایی حضور داشتم صرفا برای تخصص بازیگری بوده و هیچ گاه از رابطه برای حضور در پروژه ای استفاده ننموده ام.

وی ادامه داد: نزدیک به 3 سال است با تلویزیون همکاری نداشته ام و علت آن کاملا معین است. متاسفانه در بعضی مقاطع منتقدان دلسوز و خودی را هم برنمی تابند و در چنین شرایطی انتقادها تبدیل به دشمنی می گردد. من هم در چنین شرایطی ترجیح می دهم، همانطور که مدتی از تئاتر فاصله داشتم و طی چند سال اخیر تنها یک بار با علی رفیعی روی صحنه تئاتر رفتم، از تلویزیون نیز فاصله بگیرم. وی با گلایه از مدیران تلویزیون اعلام کرد: متاسفانه در این مدت هیچ گاه از من پرسیده نشده که چرا در تلویزیون حضور ندارم، این درحالی است که به عنوان یک بازیگر در پیروزیت بعضی از سریال هایی که در گذشته پخش می شد سهیم بودم. این سال ها خیلی راحت یاد گرفته ایم که از کنار هم رد شویم و این برای من عجیب است که یک هنرمند از عرصه تلویزیون و سینما می رود و هیچکس از آنها نمی پرسد که چرا رفته اند. بازیگر سریال تعبیر وارونه یک رویا ادامه داد: متاسفانه اهالی رسانه و مدیران تلویزیونی نیز چندان در این مورد پیگیری نمی نمایند. به خاطر دارم رضا رشید پور یک بار در برنامه مثلث شیشه ای از من پرسید که شما از سکوی پرتاب سریال نرگس می توانستید برای ورود به سینما بهره ببرید، چرا این کار را نکردید و چرا در سینما پیروز نبودید و بعد من گفتم من یک بازیگر هستم و باید به من پیشنهاد گردد، این سوال را باید از تهیه نمایندگان و کارگردانان بپرسید که چرا بازیگرانی مانند من در سینما حضور ندارند.

اسکندری تاکید نمود: البته طی سال های اخیر دوباره سیستم بازیگری بر سینما حاکم شده و من از حضور بسیاری از دوستان بازیگر به عنوان متخصصان بازیگری در سینما بسیار شادمان هستم، اما در بخشی از نبودن ها این بازیگر نیست که مقصر است. بازیگر فیلم سینمایی قصه پریا به کارگردانی فریدون جیرانی ادامه داد: سال ها در سینما صحبت این بود که این صنعت باید پیشرفت کند، اما این پیشرفت به چه قیمتی است؟ به هر حال من دوره ای را در زندگی خود دیده ام که صنعت سینما سرجای خود بود و اندیشه سالاری و متخصص سالاری در سینما حاکم بود. در این سال ها که شامل اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 بود، ما به عنوان مخاطبان سینما و تئاتر می رفتیم تا کار کارگردانانی مانند بهرام بیضایی، ناصر تقوایی، رخشان بنی اعتماد را ببینیم. چه اتفاقی افتاد که معنی چرخه مالی در سینمای ایران تغییر کرد و بعدها شرایط به گونه ای شد که هدف ها برای مردم متفاوت شد و سیاست ها به سمت دیگری رفت.

تفاوتی میان سینمای تجاری وهنری نیست

وی شرح داد: ما یک سینمای تجاری و یک سینمای هنری داریم، اما اتفاق بد در 15 سال گذشته این بود که هیچ تفکیکی بین سینمای تجاری و دیگر انواع سینما در کشور وجود نداشت و ما هرگز نتوانستیم بگوییم یک فیلم تجاری است یا هنری و چرا کارگردانانی که ما به اندیشه آن اتکا می کردیم امروز به سمت فراوری فیلم های تجاری می فرایند. در چنین شرایطی تعداد بسیاری از متخصص ها در حوزه سینما و تلویزیون ریزش کردند. بازیگر سریال شوق پرواز اعلام کرد: در چنین شرایطی وقتی فشار زیاد شد کارگردانانی مانند ناصر تقوایی خانه نشین شدند و این یک اتفاق دردناک در سینمای ایران است.

دفتر آنلاین من اسکندری در خاتمه گفت: در تلویزیون این گزیده کاری کم تر بوده است. هرچند تلویزیون به عنوان یک رسانه عامه پسند تر تعریف شده است، اما من به عنوان یک بازیگر تمام کوشش خود را نموده ام تا هرگز در این رسانه کلیشه نشوم. این خطری است که بسیاری از همکاران من در تلویزیون را تهدید نموده است و بعضی از آن ها نیز دچار این کلیشه شده اند، به گونه ای که در همه سریال ها حضور داشته اند و این حضور باعث یکسان دیده شدن آن ها شده است. به همین دلیل کارنامه کاری من در تلویزیون یک کارنامه متنوعی است و از مثبت ترین نقش ها تا منفی ترین نقش ها مانند معتاد و الکلی را بازی نموده ام و همواره سعی نموده ام تا سطح سلیقه مردم در حوزه بازیگری ارتقا دهم.

منبع: پورتال پرشین وی

منبع: ستاره

به "چرا ناگهان حضور خبرنگاران اسکندری در تلویزیون و سینما کم رنگ شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ناگهان حضور خبرنگاران اسکندری در تلویزیون و سینما کم رنگ شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید