فناوری نو اپل؛ استفاده از سیگنال های نوری بجای بلوتوث

به گزارش دفتر آنلاین من، بلوتوث یکی از اجزای مهم در فناوری تلفن همراه است و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، با این حال اشکالات و محدودیت هایی نیز به همراه دارد.

فناوری نو اپل؛ استفاده از سیگنال های نوری بجای بلوتوث

به گزارش دفتر آنلاین من، در دسامبر سال گذشته، گری گیوز، رئیس بخش آکوستیک اپل، در بخشی از مصاحبه خود با What HiFi در خصوص ایرپاد های اپل و تاثیر بلوثوت صحبت کرد. او گفت:بدیهی است که فناوری بی سیم برای ارائه محتوایی که در خصوص آن صحبت می کنیم بسیار مهم است، اما مواردی مانند تاخیر ایجاد شده زمانی که سر خود را حرکت می دهیم و بعلاوه تاخیر های طولانی سبب ایجاد تاثیرات نامطلوبی خواهد شد؛ بنابراین تمرکز روی فناوری بلوتوث و آنالیز ترفند های به حداقل رساندن تاخیر و یا دور زدن بعضی محدودیت های بلوثوث بسیار مهم می باشد. اولین نکته اینجاست که ما احتیاج به پهنای باند بیشتری داریم.

به تازگی یک پتنت کاملا نوی به وسیله Patently Apple شناسایی شده است، این پتنت نشان می دهد که این غول فناوری برای مبارزه با محدودیت های پهنای باند بلوتوث، در حال آنالیز انتقال صوتی نوری در یکی از نسخه های هدست AR/VR آینده خود می باشد.

انتقال صوتی نوری چیست؟

انتقال صوتی نوری راهی برای ارسال داده های صوتی به وسیله سیگنال نوری است. در این فناوری از یک کابل نوری استفاده می گردد که به طور ایمن اطلاعات را از منبع به گیرنده منتقل می نماید. اپل میخواهد از این فناوری بصورت بی سیم استفاده کند. زیرا سیگنال ها بین هدست AR/VR و یک جفت ایرپاد اپل حرکت می نمایند. با این حال، این کار بدون کابل برای محافظت از سیگنال در برابر قطع شدن، سخت خواهد بود. تصور کنید یک لیزر روشن می کنید که نور آن از یک طرف اتاق به طرف دیگر می رود. در این مثال، لیزر فرستنده است، نور قرمزی که از آن خارج می گردد اطلاعات صوتی است و دیواری که در طرف دیگر به آن برخورد می نماید گیرنده است. اگر دست خود را در مقابل لیزر قرار دهید، اطلاعات به گیرنده نمی رسد.

زمانی که فاصله بین فرستنده و گیرنده کم باشد، همه چیز آسان تر خواهد شد، اما همچنان ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد. برای رفع کردن این محدودیت ها اپل بلوتوث را نیز به پتنت خود اضافه نموده است، که احتمالاً در موقعیت هایی که ارتباط به وسیله سیگنال های نوری قطع می گردد، بلوتوث یاری نماینده باشد. پتنت نو اپل بسیار جالب و کاربردی به نظر می رسد، اما توجه داشته باشید که تعداد کمی از پتنت ها به یک محصول واقعی تبدیل می شوند. با این وجود، مشاهده ایده های خلاقانه ای مانند این، هیجان انگیز خواهد بود.

منبع: phonearena

منبع: فرارو

به "فناوری نو اپل؛ استفاده از سیگنال های نوری بجای بلوتوث" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نو اپل؛ استفاده از سیگنال های نوری بجای بلوتوث"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید