طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد

به گزارش دفتر آنلاین من، تهران (پانا) - رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور از شروع طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور خبر می دهد و می گوید به موجب بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه شرایط زندانیان و تحقق اهداف اجرای حبس، رصد و پایش می گردد.

طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد

به گزارش سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمد مهدی حاج محمدی در جلسه شورای عالی قضایی، اضافه کرد: قرار است کسانی که از زندان بودن شان نتیجه ای حاصل نمی گردد شناسایی و برای آنها تصمیم فوری و فوق العاده اتخاذ گردد. نباید کسی بی جهت در زندان بماند و در زندان رها باشد. در مواردی حبس نه ضرورت دارد نه فایده؛ اگر هدف از حبس تنبیه به امید تنبه است برای برخی حبس نه نقش تنبیهی دارد نه تنبهی.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ادامه داد: به موجب بخشنامه پایش شرایط زندانیان، به بیمارانی که توانایی تحمل حبس ندارند یا افرادی که در طول یک سال گذشته هیچ دیدار کننده ای نداشتند و یا افرادی که در مواعد قانونی درخصوص ادامه بازداشت شان تصمیم گیری نشده است و یا کسانی که مستحق برخورداری از ارفاقات قانونی همچون آزادی مشروط، تعلیق اجرای مجازات و ... می باشند، بیش از گذشته مورد توجه و پیگیری واقع می شوند.

حاج محمدی گفت: در این بخشنامه دیدار چهره به چهره قضات با زندانیان توصیه شده است و اگر قرار باشد به موجب تصمیم قضایی تغییری در شرایط زندانیان موضوع بخشنامه ایجاد نگردد، دیدار قاضی با زندانی در زندان یا دادگاه الزامی است.

رئیس سازمان زندان ها، اضافه کرد: این بخشنامه مصداق و نشانه واضحی است که در الگوی زندانبانی اسلامی، زندانی عائله تحت تکفل حکومت می باشد و می بایست دائما تحت رصد و کنترل در چرخه اصلاح و تربیت باشد.

عضو شورای عالی قضایی کشور با تشکر از روسای کل دادگستری، دادستان ها، همکاران قضایی و زندان بانان در اهتمام جدی به اجرای سریع و دقیق دستورالعمل، گفت: پایش و غربالگری زندانیان خدمت جهادی دیگری در دوره تحول قوه قضائیه و زندان های کشور می باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید