زیرخاکی چرا به شبکه یک رسید؟

به گزارش دفتر آنلاین من، بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم ضمن ارائه شرح درباره دلایل قرار دریافت مجموعه زیرخاکی در کنداکتور شبکه یک، تأکید کرد نحوه پخش سریال ها یک تصمیم کلان سازمانی است.

زیرخاکی چرا به شبکه یک رسید؟

به گزارش گروه فرهنگی دفتر آنلاین من، بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم درباره استقبال مخاطب از مجموعه زیر خاکی گفت: خدا را شکر سریال توانسته نظر مخاطب را جلب کند و فضای خوبی دارد. مشاهدات ما حاکی از آن است که مردم سریال را دنبال می نمایند و بازخورد های مثبتی از کار داشتیم. زیرخاکی جزو کار های مهمی است که در مرکز سیما فیلم فراوری شده و سریال با مضمون انقلابی و با لحنی مفرح روایتگر فضای انقلاب در سال 57 است. این سریال به حضور مستشاران و نظامی های آمریکایی در ایران نیز می پردازد، اما به ساواک به طور ویژه پرداخته است.

وی اضافه کرد: با توجه به تخصص آقای جلیل سامان که در کارنامه کاری خود آثار تاریخ معاصر از جمله نفس، پروانه و ارمغان تاریکی را دارد در زیرخاکی هم کوشش شده تا با لحنی متفاوت وقایع انقلاب 57 روایت گردد. زحمات بسیار گروه سازنده مجموعه و تهیه نماینده آقای رضا نصیری نیا برای فراوری سریال بسیار قابل توجه است، به طور مثال در این کار هیچ صحنه و قسمتی را شاهد نیستیم که احتیاج به بازسازی تاریخی نداشته باشد.

ملک محمدی درباره چگونگی ارائه آثار فراوری شده در مرکز سیما فیلم به شبکه ها و نحوه ارائه سریال زیرخاکی به شبکه یک سیما گفت: قرارداد نگارش سریال زیرخاکی در سال 97 با مرکز سیما فیلم منعقد و در ابتدای سال 98 کار وارد فراوری شد و از میانه های سال 98 شبکه یک سیما تقاضا داشت سریال در کنداکتور پخش این شبکه قرار بگیرد و ریاست محترم شبکه هم نامه رسمی برای مرکز سیما فیلم ارسال داشت، به همین جهت زیرخاکی در کنداکتور شبکه یک نهاده شد.

واگذاری فراوری نیوجرسی به شبکه سه

وی ادامه داد: در سال گذشته 2 کار طنز گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم برای فراوری در برنامه قرار داشت که زیرخاکی و نیوجرسی بودند. طبق تقاضای شبکه سه فراوری نیوجرسی به این شبکه واگذار شد. در این بین، اما زیرخاکی به طور کامل در سیما فیلم فراوری شد و بعد از خاتمه قسمت عمده ای از کار و انجام مراحل فنی و بر اساس تقاضای شبکه یک برای پخش در اختیار این شبکه نهاده شد.

ملک محمدی درباره پخش آثار فراوری شده در مرکز سیما فیلم توسط شبکه های مختلف سیما شرح داد: زمان پخش مجموعه و شبکه مورد نظر، یک تصمیم کلان سازمانی است؛ اینکه یک سریال متناسب با مقتضیات آنتن و فضایی که دارد از کدام شبکه پخش گردد اهمیت دارد و مسایل حاشیه ای که این روز ها در بعضی رسانه ها به آن اشاره شده است در تصمیمات کلان هیچ جایی ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زیرخاکی چرا به شبکه یک رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرخاکی چرا به شبکه یک رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید