درخواست لهستان از روسیه برای بازگشت نقاشی های غارت شده

به گزارش دفتر آنلاین من، ایسنا/ براساس خبر و گزارش های بدست رسیده، درخواست لهستان از روسیه برای بازگشت نقاشی های غارت شده مطرح می گردد.

درخواست لهستان از روسیه برای بازگشت نقاشی های غارت شده

وزیر فرهنگ لهستان بیان نمود این کشور میخواهد درخواست استرداد هفت تابلو نقاشی که در موزه ای واقع در مسکو نگهداری می شوند و در طول جنگ جهانی دوم به وسیله ارتش سرخ غارت شده بودند را بطور رسمی مطرح کند.

وزیر فرهنگ لهستان بیان نمود که حدود 20 درخواست از مسکو که پیش از این برای بازگرداندن هزاران اثر ربوده شده دوران جنگ مطرح شده بود، هیچ نتیجه ای نداشته است.

درخواست جدیدی که به صورت رسمی مطرح خواهد شد به بازگشت هفت تابلو نقاشی مربوط می گردد که به وسیله هنرمندان ایتالیایی نقاشی شده اند و اکنون در موزه هنرهای زیبای پوشکین واقع در مسکو نگهداری می شوند. قدمت این نقاشی ها به قرن 14 میلادی تا 18 میلادی باز میگردد.

پیش از آغاز جنگ جهانی دوم این نقاشی ها در مجموعه خانواده Czartoryski نگهداری میشدند.

به گفته وزیر فرهنگ لهستان، نمیتوان به آسانی تخمین زد چه تعداد اثر هنری و فرهنگی لهستان در طول اشغال این کشور به وسیله نازی ها و نیرورهای شوروی ربوده شده است اما در آن موقع گمان می رفت موزه های لهستان حدود نیمی از مجموعه هایشان را از دست داده باشند.

لهستان از سال 2016 تا به امروز بیش از 600 اثر فرهنگی غارت شده را پس گرفته است اما هیچ یک از این آثار از روسیه به لهستان تحویل داده نشده اند.

منبع: همگردی

به "درخواست لهستان از روسیه برای بازگشت نقاشی های غارت شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست لهستان از روسیه برای بازگشت نقاشی های غارت شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید