خبرنگاران مراکز تعویض پلاک خودرو زنجان بازگشایی شد

به گزارش دفتر آنلاین من، زنجان - خبرنگاران - مسوؤل اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودرو این استان از امروز /شنبه ششم اردیبهشت ماه/ بازگشایی شد.

خبرنگاران مراکز تعویض پلاک خودرو زنجان بازگشایی شد

سرهنگ محمدحسن خلجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دفتر آنلاین من با بیان اینکه تعویض پلاک و شماره گذاری خودروها به صورت زوج و فرد خواهد بود، اضافه نمود: مالکان خودروهایی که رقم آخر سمت راست پلاک آنان زوج است روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه و پلاک فرد نیز یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته، می توانند برای دریافت خدمات به این مراکز مراجعه نمایند.

وی با تاکید براینکه به منظور رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی خدمات تعویض پلاک به صورت زوج و فرد و به صورت نوبت دهی انجام می گردد، از مردم خواست به خاطر محدود بودن فضای ارایه خدمات و همچنین پیشگیری از ویروس کرونا و حفظ سلامت خود از تجمع در مراکز به جد اجتناب نمایند تا به لحاظ بهداشتی، مشکل پیش نیاید.

خلجی با بیان اینکه فعالیت مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودروها برابر دستورالعمل جدید وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد از خریداران و فروشندگان خودروها خواست از آوردن همراه به این مراکز به جد پرهیز نمایند.

وی ادامه داد: خریداران و فروشندگان خودروها هنگام مراجعه به مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری، برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا، ملزومات بهداشتی همچون ماسک و دستکش و لوازم اداری مورد احتیاج از جمله اتوماتیک به همراه داشته باشند.

خلجی با بیان اینکه برای پیشگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا و از طرفی حفظ سلامت مراجعین به این مراکز، دریافت اثر انگشت حذف شده است، اضافه نمود: بعضی خریداران خودروها نیز با داشتن وکالت نامه از طرف فروشنده، به مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری مراجعه می نمایند که ضروری است در صورت خاتمه مهلت اعتبار وکالت نامه خود، براساس قانون و مقررات در نظر گرفته شده از سوی دستگاههای ذیربط، نسبت به تمدید آن اقدام نمایند.

مسوول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان زنجان گفت: مراجعان به مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری، در استفاده از دستگاه های خودپرداز، بهتر است نکات بهداشتی را با دقت و حساسیت بیشتری رعایت نمایند.

خلجی اضافه نمود: به منظور جلوگیری از ازدحام و شلوغی در مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودرو، مالکان آن دسته از خودروهایی که عجله ای برای این کار ندارند می توانند طی هفته های آینده به این مراکز مراجعه نموده و کارکنان پلیس راهور را در این کار یاریگر باشند.

وی با بیان اینکه شهرستان های ماهنشان، سلطانیه و ایجرود، فاقد مرکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودرو هستند که به همین منظور باید به شهر زنجان مراجعه نمایند، گفت: در روزهای عادی (قبل از شیوع ویروس کرونا) روزانه قریب 150 دستگاه خودرو در شهر زنجان، تعویض پلاک و شماره گذاری می شد اما در شرایط کنونی، تعداد کمتر خواهد شد.

خلجی، تعداد غرفه های مرکز تعویض پلاک و شماره گذاری در شهر زنجان را پنج باب اظهار داشت و گفت: ساعات کاری این مراکز، از شنبه تا چهارشنبه از 7 صبح تا 14 بعدازظهر و پنجشنبه ها نیز تا 12 ظهر خواهد بود.

خلجی یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و با هدف صیانت از سلامتی مراجعان و کارکنان، مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک این استان از 23 اسفند ماه به حالت تعطیل درآمد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مراکز تعویض پلاک خودرو زنجان بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مراکز تعویض پلاک خودرو زنجان بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید