برترین گل ها برای پرورش در بالکن

به گزارش دفتر آنلاین من، می توان همان گل هایی که در حیاط پرورش داده می شوند را در بالکن هم کاشت، اما ممکن است نتیجه دلخواه را نگیرید. بهتر است برترین گل ها برای بالکن و پاسیو را بکارید تا گل هایی سرحال تر با گلدهی بیشتر داشته باشید!

برترین گل ها برای پرورش در بالکن

این گل ها را می توانید در هر جایی بکارید، در گلدانی پشت پنجره، در گلدان آویز و یا گلدانی معمولی در داخل بالکن، تراس و پاسیو. گیاهان گلدانی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم گیاهی آسان رشد هستند که به خوبی در فضایی کوچک مانند بالکن، گل می دهند.

از میان آنها چند گل را انتخاب کنید و تا فصل رشد تمام نشده آن را در بالکن تان بکارید.

اطلسی

اطلسی یکی از محبوب ترین گل ها نزد باغبانان است. از این گیاه به فراوانی، گل هایی به رنگ های خیال انگیز باز می گردد که در طول شب رایحه ملایمی را هم پخش می نمایند. به علاوه گل اطلسی خیلی زود رشد می نماید. گل های گیاه اطلسی بالکن تان را به رنگ های بنفش، صورتی، یاسی، قرمز یا سفید درمی آورند. این گیاه هم در گلدان های آویز و هم در گلدان های معمولی به خوبی رشد می نماید. اطلسی برای رشد مناسب به آفتاب و کود احتیاج دارد. مواظب باشید، آبیاری بیش از حد برای این گیاه زیبا مضر است.

شمعدانی

یک گیاه سرسخت برای پرورش در داخل بالکن! شمعدانی بویی خوش دارد و پرورش آن واقعا آسان است. این گیاه تنها به آفتاب و آبیاری احتیاج دارد تا چشم هاتان را با گل های رنگارنگش نوازش کند. گل های شمعدانی به رنگ های صورتی، قرمز، بنفش، سفید و دیگر رنگ های تازه موجود است. گونه های زیادی از شمعدانی را در بازار پیدا خواهید کرد، از انواع یک ساله گرفته تا چند ساله.

بگونیا

بگونیا نه تنها گل هایی زیبا به رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، صورتی، سفید و حتی رنگ های طلایی دارد، بلکه برگ هایی ضخیم و قلب مانند هم دارد که گیاه را حتی بدون وجود گل ها هم زیبا نموده اند. اگر بالکنی سایده دار دارید و فکر می کنید نمی توانید گیاهی گلدار داشته باشید، خب در اشتباهید! بگونیا دقیقا برای بالکن سایه دار شما مناسب است. این گیاه را در گلدان های آویز هم می توان پرورش داد. تنها کافی است که خاک بگونیا را مرطوب نگه دارید و کود دهی آن را هم نباید فراموش کنید.

لوبلیا

این گیاه زیبا گل هایی ضخیم به رنگ آبی، صورتی و سفید دارد. لوبلیا گیاهی آسان گیر است و از شما توقع چندانی ندارد، پرورش آسانی هم دارد و برای زندگی در بالکن مناسب است! لوبلیا آفتاب کامل را دوست دارد، اما می تواند کمی سایه را هم تحمل کند. بعد از تمام شدن فصل گلدهی، گیاه را هرس کنید و آن را به ارتفاع 6 الی 8 سانتی متر درآورید تا گیاه تشویق به گلدهی های بعدی گردد.

بنفشه

بوی دلپذیر، گلبرگ هایی مخملی، ظاهری عالی و رنگ هایی بی نظیر، تنها تعدادی از دلایل پرورش بنفشه هستند. این گیاه به راحتی در بالکن رشد می نماید. انواع دو رنگه آن (که بیشتر از انواع تک رنگه محبوب هستند) زیبایی بی مانند به بالکن تان خواهند داد. بنفشه گیاهی تطبیق پذیر است که نه تنها می توان آن را در گلدان های پشت پنجره پرورش داد، بلکه در گلدانی بزرگ و یا گلدان های آویز هم به خوبی رشد می نماید. بنفشه را در مکانی آفتابگیر قرار دهید و خاکی غنی، هوموس دار، حاوی عناصر طبیعی یا اندکی اسیدی، برایش فراهم کنید.

گل حنا (امپیشن)

گل حنا یکی از معدود گیاهان گلداری است که در سایه رشد می نماید. اگر بالکن یا پاسیویی سایه دار دارید، گل حنا را پرورش دهید. اگر مکانی که گل حنا را در آن قرار می دهید دارای آفتاب صبحگاهی باشد، گلدهی آن بیشتر خواهد بود. امپیشن خاکی مرطوب با زهکشی خوب را دوست دارد و زندگی در سایه و کود دهی را ترجیح می دهد. قبل از آبیاری مطمئن شوید سوراخ های زهکش گلدان باز و به مقدار کافی هستند. اگر سوراخ ها ناکافی بودند، از طریق میخ، دریل یا هر شئ دیگری، تعدادی سوراخ به کف گلدان اضافه کنید تا آب اضافی در خاک نماند و باعث پوسیدگی ریشه گیاه نگردد. این کار را برای تمام گیاهان تان انجام دهید.

داوودی

می دانستید داوودی بعد از گل رز محبوب ترین گل است؟! در هر جایی از این کره خاکی که زندگی می کنید، می توانید گل داوودی را در بالکن تان پرورش دهید. داوودی یک گل گلدانی زیبا است که تمام چیزی که از شما توقع دارد آبیاری مناسب و مکانی آفتابگیر است.

میخک

میخک به رنگ های صورتی، قرمز و سفید پیدا می گردد. گل های این گیاه بویی ادویه مانند دارند. این گیاه دیر رشد می نماید اما با گل های فراوانی که می دهد در بالکن تان غوغا بر پا می نماید! میخک یکی از برترین گیاهان گلدانی است. پرورش این گل بسیار آسان است و می توان آن را در ترکیب با گل های دیگر هم کاشت.

فوشیا (گل آویز، گوشوار)

تنوع این گیاه بی مانند است. هزاران گونه فوشیا در سایز، شکل و رنگ گل ها با هم تفاوت دارند. گل ها فوشیا را می توان در طیف های مختلفی از صورتی، بنفش، سفید، نارنجی و قرمز پیدا کرد. تنها تصور کنید گیاه را در گلدانی آویز بکارید، گلدانی که با شاخسار فوشیا اجازه می دهد آویزان گردد و در باد تکان بخورد، چه چشم انداز فوق العاده ای! فوشیا برای رشد بهتر به کود دهی و خاک مرطوب احتیاج دارد.

گل آهار

هر گیاهی که تا در این فهرست آمده پرورش آسانی دارد و مراقب و احتیاجهای اندکی دارد. گل آهار به خاطر رنگ براق گل هایش که پروانه ها را به خود جذب می نمایند و گلدهی زیادی که دارد محبوب و معروف شده. گلبرگ های گل آهار به 2 نوع صورت تکی و دوتایی یافت می شوند.

اگر این برترین گل ها برای کاشت در بالکن را درست انتخاب کنید، یعنی شرایط آب و هوایی منطقه زندگی تان و فصل را در نظر بگیرید، بالکنی همواره پر گل خواهید داشت!

منبع: فوت و فن / balconygardenweb.com

به "برترین گل ها برای پرورش در بالکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین گل ها برای پرورش در بالکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید