انتقاد سناتور دموکرات ازسکوت جمهوریخواهان درموردنقض حقوق بشردرعربستان

به گزارش دفتر آنلاین من، کریس مورفی سناتور دمکرات در سنای آمریکا از سکوت نمایندگان جمهوریخواه نسبت به نقض و سرکوب حقوق بشر در عربستان انتقاد کرد.

انتقاد سناتور دموکرات ازسکوت جمهوریخواهان درموردنقض حقوق بشردرعربستان

سناتور مورفی بامداد سه شنبه در پیام توییتری نوشت: خنده دار است که چگونه جمهوری خواستاری که در مورد نقض حقوق بشر در چین، کوبا و ونزوئلا به تندی واکنش نشان می دهند، اما وقتی این اتفاق در منطقه خلیج فارس می افتد، سکوت می کنند.

مورفی در ادامه نوشت: عربستان سعودی می توانست شکنجه و آزار و اذیت های سیاسی لجین الهذلول را به عنوان یک حسن نیت به دولت بایدن انتها دهد، اما در مقابل وی را به دلیل اینکه خواستار اجازه دادن به زنان برای رانندگی بود به 6 سال حبس محکوم کرد.

ایلهان عمر قانونگذار مسلمان مجلس کنندگان آمریکا نیز با انتقاد از حکم صادر شده علیه الهذلول فعال زن عربستانی گفت: حمایت از حقوق زنان جرم نیست.

عمر در پیام توییتری نوشت: همه باید سرکوب بی رحمانه حقوق بشر و تمسخر عدالت توسط عربستان سعودی را محکوم کنند، لجین الهذلول باید هر چه زودتر آزاد شود.

دادگاه جنایی در ریاض پایتخت عربستان الهذلول فعال حقوق بشر عربستانی را به اتهام ساختگی دست داشتن در شماری از فعالیت های مجرمانه بر اساس قانون مبارزه با جرایم تروریستی و تامین هزینه آنها به 5 سال و 8 ماه زندان محکوم کرد.

لجین متولد سال 1989 فعال عربستانی در زمینه حقوق زنان است. او در سال 2014 در حال رانندگی و عبور از مرز مشترک عربستان و امارات برای اولین بار بازداشت شد. وی در ماه می 2018 در راستای موج بازداشت فعالان مدافع حقوق بشر در عربستان به دلایل ناشناخته ای برای دومین بار دستگیر و زندانی شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می برد.

عربستان برخی از فعالان زن سعودی که در بازداشت به سر می بردند را به طور موقت آزاد کرده اما سایر زنان در بند همچنان در دادگاه های قضایی پشت درهای بسته محاکمه می شوند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "انتقاد سناتور دموکرات ازسکوت جمهوریخواهان درموردنقض حقوق بشردرعربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد سناتور دموکرات ازسکوت جمهوریخواهان درموردنقض حقوق بشردرعربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید