تیم ملی ایران از میزبانی در انتخابی جام جهانی محروم می گردد؟

به گزارش دفتر آنلاین من، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته اظهار داشت در مرحله سوم مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر که در ماه سپتامبر برگزار می گردد، از یاری داور ویدئویی (VAR) استفاده می نماید.

تیم ملی ایران از میزبانی در انتخابی جام جهانی محروم می گردد؟

هرچند هنوز نحوه برگزاری این مرحله از مسابقات تعیین نیست اما روزنامه الاقتصادیه عربستان به نقل از یک منبع مطلع در کنفدراسیون آسیا خاطرنشان کرد تمایل این نهاد به برگزاری بازی ها به صورت رفت و برگشت است.

به دلیل شیوع ویروس کرونا، AFC مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را در دو فصل گذشته به صورت متمرکز برگزار نموده است. مرحله دوم رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 هم به صورت متمرکز در یک کشور از هر گروه برگزار گردید (به استثنای گروه چین که در امارات برگزار گردید)

در صورتی که AFC بخواهد مرحله سوم انتخابی جام جهانی را به صورت رفت و برگشت در خاک خود کشورها برگزار کند، استفاده از VAR برای برخی از کشورها از جمله ایران عملیاتی نیست.

این تکنولوژی در سال های اخیر در برخی از کشورهای آسیا از جمله قطر، عربستان امارات مورد بهره برداری قرار گرفته است اما فدراسیون فوتبال ایران به دلیل مسائل اقتصادی و زیرساختی هنوز نتوانسته آن را به خدمت بگیرد.

یکی از دلایلی که پرسپولیس میزبانی در ملاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2020 را هم از دست داد، نداشتن تکنولوژی یاری داور ویدئویی بود.

به نظر می رسد در کنار برخی از مسائل دیگری که فوتبال ایران در حال حاضر برای گرفتن میزبانی دارد، نداشتن VAR هم مزید بر دلیل خواهد شد تا تیم ملی ایران از میزبانی در حساس ترین مرحله رقابت های انتخابی جام جهانی محروم گردد.

ایران در سید نخست مرحله سوم انتخابی جام جهانی در کنار ژاپن قرار گرفته است و محتمل است با تیم هایی چون استرالیا، کره جنوبی، عراق، عربستان، امارات و… همگروه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیم ملی ایران از میزبانی در انتخابی جام جهانی محروم می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی ایران از میزبانی در انتخابی جام جهانی محروم می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید