ناوگروه آیزنهاور هم از منطقه خارج شد

به گزارش دفتر آنلاین من، فارس نوشت: منابع آمریکایی از حرکت ناو گروه آیزنهاور آمریکا به پایگاه خود ایالات متحده پس از مدتی اقامت در غرب آسیا خبر دادند.

ناوگروه آیزنهاور هم از منطقه خارج شد

به نوشته وبگاه نیروی دریایی آمریکا ناو گروه آیزنهاور اینک از آبراه سوئز عبور کرده و وارد دریای مدیترانه شده است. این ناوگروه قصد دارد به پایگاه خود در نورتفولک در ویرجینیا راهی شود و به دومین حضور خود در خاورمیانه در یک سال خاتمه دهد.

ادعا می شد این ناوگروه برای حمایت از حملات ائتلاف آمریکا علیه داعش در منطقه حضور داشت. دو مقام پنتاگون گفتند که این ناو گروه مدتی را بنابر درخواست لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده درخلیج فارس ماند تا از عملیات عقب نشینی نیروهای آمریکا از افغانستان پشتیبانی کند.

مقام های وزارت دفاع آمریکا گفته بودندکه برای هشدار به طالبان به اسکادران های جنگنده های حاضر در ناو هواپیمابر آیزنهاور مستقر در منطقه و همچنین تعدادی دیگر از جنگنده های آمریکایی نیاز است تا آن ها پوششی برای خروج امن نظامیان آمریکایی از افغانستان ایجاد کنند.

به گفته مقام های ارتش آمریکا، درخواست ها از وزیر دفاع این کشور در خصوص خروج نیروهای نظامی این بود که این نیروها حین خروج از افغانستان از حفاظت بیست و چهار ساعته یک ناوهواپیمابر و اسکادران های جنگنده هایش برخوردار شوند و به طور خاص به ناو هواپیمابر آیزنهاور اشاره شد.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال چندی قبل در گزارشی اعلام نمود که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دستور آغاز خروج برخی از نیروها و تجهیزات از خاورمیانه را صادر کرده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این دستور بایدن در راستای بازاستقرار حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه صورت می گیرد.

وال استریت ژورنال نوشت که مقام های آمریکایی گفته اند که پنتاگون در پی ارائه تجهیزات و آموزش هایی است که عربستان سعودی به آن نیاز دارد.

ناوهواپیمابر آیزنهاور، ماه فوریه (اواسط بهمن 1399) ویرجینیا را ترک کرد و به سمت دریای مدیترانه به حرکت درآمد. این ناو در دریای مدیترانه در رزمایش مشترک با نیروی دریایی ایتالیا و مغرب مشارکت داشت ومدتی در دریای مکران حضور داشت.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "ناوگروه آیزنهاور هم از منطقه خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوگروه آیزنهاور هم از منطقه خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید