افزایش سهام شرکت های اسلحه سازی با پیشتازی بایدن

به گزارش دفتر آنلاین من، پیشتازی بایدن در نظرسنجی های انتخاباتی باعث شده تا سهام شرکت های اسلحه سازی صعودی گردد.

افزایش سهام شرکت های اسلحه سازی با پیشتازی بایدن

به گزارش گروه بین الملل دفتر آنلاین من، نتایج نظرسنجی های انتخاباتی نشان می دهد جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات پیش روی آمریکا، با اختلاف پیشتاز است و همین امر باعث شده تا سهام شرکت های اسلحه سازی رشد قابل توجهی را تجربه نمایند.

به گزارش رویترز، انتظار می رود در صورتی که بایدن در انتخابات نوامبر پیروز گردد شاهد افزایش دوباره فروش اسلحه در آمریکا و رشد بیشتر ارزش سهام شرکت های اسلحه سازی باشیم.

از اواخر ماه سپتامبر تا کنون سهام دو شرکت اسمیت وسون و استورم راجر 8 درصد رشده نموده و دلیل اصلی این رشد پیشی دریافت بایدن از ترامپ و پیشتازی وی در مبارزات انتخاباتی بوده است در همین مدت شاخص S&P500 تنها 4 درصد رشد نموده و همین امر نشان می دهد عملکرد شرکت های اسلحه سازی دو برابر متوسط رشد S&P500 بوده است.

نگرانی ها نسبت به تداوم شیوع کرونا، بالا دریافت ناآرامی های داخلی در نتیجه اعتراضات سراسری به نابرابری نژادی در آمریکا، و نگرانی ها نسبت به تنش احتمالی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و عدم کناره گیری مسالمت آمیز ترامپ در صورت از دست دادن آراء، تقاضا برای اسلحه در بازار آمریکا را افزایش داده است.

مدیرعامل اسمیت وسون می گوید صنعت اسلحه سازی آمریکا ماه گذشته نتوانسته به تقاضا در بازار پاسخ دهد. پیروزی بایدن که هوادار افزایش مقررات برای نگهداری اسلحه است می تواند بیش از گذشته دست به تقاضا برای خرید اسلحه و در نتیجه افزایش تقاضای شرکت های اسلحه سازی منجر گردد در صورتی که دموکرات ها بتوانند کنترل سنا را هم در دست گیرند با توجه به آنکه کنترل مجلس نمایندگان را هم دارند این مسأله سرعت خواهد گرفت.

رومل دیونیسیو کارشناس مؤسسه آجیس در صورتی که بایدن پیروز انتخابات گردد به نظر من شاهد افزایش فروش سلاح های مدرن ورزشی، مهمات و خشاب های با ظرفیت بالا خواهیم بود.

ارزش سهام استورم راجر در دوره ریاست جمهوری اوباما 900 درصد بالا رفته بود سهام اسمیت وسون هم سال جاری 135 درصد رشد نموده است یک موسسه آمریکایی گفته احتمال پیروزی بایدن نسبت به ماه سپتامبر از 55 درصد به 65 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش سهام شرکت های اسلحه سازی با پیشتازی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سهام شرکت های اسلحه سازی با پیشتازی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید