باج دهی هند برای امضای توافق تجاری با آمریکا!

به گزارش دفتر آنلاین من، هند با موافقت برای ورود بیشتر محصولات کشاورزی و لبنی آمریکایی و کاهش عوارض واردات موتورسیکلت های هارلی دیویدسون، در کوشش است تا در سفر دونالد ترامپ به دهلی نو، یک توافق تجاری با واشنگتن امضا کند.

باج دهی هند برای امضای توافق تجاری با آمریکا!

به گزارش دفتر آنلاین من، منابع مطلع به بلومبرگ گفتند با وجود این که مذاکرات میان آمریکا و هند برای امضای یک توافق تجاری در هنگام سفر دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به هند در اواخر فوریه ادامه دارد اما در مورد این که توافق نهایی چه زمانی آماده خواهد شد، هیچ شفافیتی وجود ندارد و هنوز کار روی جزییات ظریف تر توافق ادامه دارد تا مسائل میان دو کشور حل و فصل شوند.

مذاکرات تجاری میان واشنگتن و دهلی نو پیش از سفری که نارندرا مودی، نخست وزیر هند در سپتامبر به آمریکا داشت، در بن بست مانده است.

توافق تجاری حتی اگر کوچک باشد، بازار هند را به روی محصولات آمریکایی بیشتر بازار می نماید و موقعیت ترامپ را در سال انتخابات ریاست جمهوری تحکیم می نماید. وی ماه میلادی گذشته قرارداد تجاری با چین و همچنین قرارداد تجاری سه جانبه با کانادا و مکزیک را امضا کرد.

هند در مورد کاهش تعرفه واردات موتورسیکلت های شرکت هارلی دیویدسون و موضوعات حساسی مانند سقف قیمت دستگاه های پزشکی و دسترسی بازار به محصولات لبنی آمریکایی نرمش نشان داده است. اما واشنگتن هنوز درباره مسائل متعددی که برای منافع هند اهمیت دارد مانند معافیت از تعرفه های بالاتر واردات فولاد و آلومینیوم تصمیمی نگرفته است و تنها مقررات را برای واردات بیشتر محصولاتی مانند انگور، انبه هندی تسهیل نموده و تعرفه واردات آنها را کاهش داده است.

بحث احیای مجدد معافیتی که تا سال گذشته به هند اجازه داده بود حدود دو هزار محصول را بدون پرداخت تعرفه به آمریکا صادر کند، یکی دیگر از موضوعات مهم است و در اولویت مسائل مورد مذاکره هند قرار دارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع مطلع اظهار نموده اند که مذاکرات دو طرف در بن بست مانده زیرا آمریکایی ها موارد جدیدی را در جریان مذاکرات اضافه نموده اند.

ارزش تجارت دوجانبه آمریکا و هند تا مارس سال 2019 به 88 میلیارد دلار در سال بالغ شد و دهلی نو 17 میلیارد دلار مازاد تجاری داشت. این مازاد از سال 2017 پس از این که هند نفت، گاز طبیعی، زغال سنگ و هواپیمای بیشتری از آمریکا خرید، رو به کاهش گذاشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باج دهی هند برای امضای توافق تجاری با آمریکا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باج دهی هند برای امضای توافق تجاری با آمریکا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید