ادعای الجبیر: موشک های شلیک شده به ما ساخته ایران است

به گزارش دفتر آنلاین من، وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجه مدعی شد که تمام موشک ها و پهپاد هایی که کشورش را هدف قرار دادند یا در ایران ساخته شده اند و یا ایران آن ها را وارد نموده است.

ادعای الجبیر: موشک های شلیک شده به ما ساخته ایران است

به گزارش ایسنا به نقل از آر تی عربی، عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه مدعی شد: تمام موشک ها و پهپاد هایی که عربستان را مورد هدف قرار دادند در ایران ساخته شده اند و یا ایران آن ها را وارد نموده است و همانطور که گفتیم بعضی از آن ها از سمت شمال و بعضی به وسیله دریا وارد شدند.

وی در مصاحبه با بخش انگلیسی شبکه عرب نیوز هم چنین ادعا کرد: سازمان ملل خاطرنشان کرد که مسئولیت حمله به پالایشگاه بقیق برعهده ایرانی ها است و تمام کشور هایی که از آن ها دعوت کردیم تا در تحقیقات مشارکت نمایند نیز همین مساله را خاطرنشان کردند؛ بنابراین برای ما بسیار روشن است که این موشک ها از کجا وارد می شوند و در کجا ساخته می شوند.

بر اساس این گزارش، انصارالله یمن اخیرا چندین بار عربستان را مورد حملات موشکی قرار داد.

ادعا های الجبیر درحالی مطرح می گردد که جمهوری اسلامی ایران همیشه اعلام می نماید که هیچگونه حمایت تسلیحاتی از انصار الله یمن ندارد.

مقامات کشورمان همیشه گفته اند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال ایجاد صلح و ثبات و امنیت در منطقه بوده و برای حل بحران های عربی از جمله بحران یمن کوشش های فراوانی نموده است.

منبع: فرارو

به "ادعای الجبیر: موشک های شلیک شده به ما ساخته ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای الجبیر: موشک های شلیک شده به ما ساخته ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید