آپدیت یکپارچه اندروید از گوشی های سری گلکسی S22 حذف شد

به گزارش دفتر آنلاین من، این طور که به نظر می رسد، یکی از برترین قابلیت های گوشی های سامسونگ یعنی امکان آپدیت یکپارچه اندروید از گوشی های سری گلکسی S22 حذف شده است.

آپدیت یکپارچه اندروید از گوشی های سری گلکسی S22 حذف شد

سامسونگ شاید در عرضه آپدیت نرم افزاری برای گوشی های خود در بین سایر شرکت های تولیدنماینده گوشی های اندرویدی بی نظیر باشد و در این موضوع هم شکی نیست چرا که به تازگی اعلام نموده از گوشی های سری گلکسی S22، میان رده های نو و قدرتمندش و بعلاوه پرچم دارهای نسل گذشته به مدت چهار سال از لحاظ نرم افزاری و پنج سال از لحاظ امنیتی پشتیبانی خواهد نمود تا بدین ترتیب حتی از گوگل هم به عنوان توسعه دهنده خود اندروید از این حیث پیشی بگیرد.

گویا یکی از برترین قابلیت هایی که در گوشی های شرکت کره ای وجود داشت قرار است از آن ها حذف گردد و سری گلکسی S22 هم از قاعده مستثنی نیست. اولین بار وب سایت 9to5Google بود که متوجه عدم حضور این قابلیت یعنی آپدیت یکپارچه اندروید در گوشی های سری گلکسی S22 شد.

قابلیت آپدیت یکپارچه اندروید سال ها در بسیاری از برترین گوشی های اندرویدی قرار داشت که به کاربر این اجازه را می داد در عین حال که به استفاده از گوشی خود مشغول بود، سیستم را هم در پس زمینه آپدیت کند. البته این تنها نکته مثبت این قابلیت به حساب نمی آید. مثلا یکی دیگر از فوائدی که این قابلیت داشت این بود که به کاربر اجازه می داد از همان سیستم عامل قبلی استفاده کند تا اگر مسئله ای با آپدیت نو وجود داشت، کاربر بتواند حداقل از گوشی استفاده کند.

متأسفانه سامسونگ به طرز عجیبی تصمیم گرفت قابلیتی به این خوبی را از گوشی های خود حذف کند که این شامل گوشی های سری گلکسی S21 و S22 هم می گردد. گوگل در یک زمان قرار بود بهره مندی از این قابلیت را در تمام گوشی های اندرویدی مجهز به اندروید 11 اجباری اعلام کند اما نمی دانیم چه اتفاقی افتاد که از تصمیم خود صرف نظر کرد.

وب سایت Android Central با ارسال نامه ای به سامسونگ علت این اتفاق را جویا شد تا مطمئن گردد آیا این قابلیت قرار است بار دیگر برای گوشی های این شرکت عرضه گردد یا خیر. متأسفانه سامسونگ هنوز پاسخ این نامه را نداده است اما در صورتی که این کار را انجام دهد قطعا شما را در جریان آن قرار خواهیم داد.

با این حال اگرچه این یکی از برترین قابلیت هایی است که از حذف شدن آن بسیار ناراحت هستیم اما از قلم نیاندازید وقتی صحبت سر آپدیت نرم افزاری می گردد، سامسونگ آن قدر درخشان ظاهر می گردد که جای نگرانی باقی نمی گذارد. فقط کافی است مسائل و باگ های ریز و درشتی که در گوشی های پیکسل، وان پلاس و… به خاطر نصب اندروید 12 به وجود آمده نگاه کنید و آن را مقایسه کنید با گوشی های پرچم دار سامسونگ که بدون مشکل از اندروید 12 استفاده می نمایند تا متوجه شوید سامسونگ تا چه مقدار در این زمینه رشد داشته است.

امیدوار هستیم شرکت کره ای بار دیگر این قابلیت خوب را به گوشی های خود اضافه کند تا در زمینه دریافت و نصف آپدیت های نرم افزاری، بی نظیر باشد.

منبع: Android Central

منبع: دیجیکالا مگ

به "آپدیت یکپارچه اندروید از گوشی های سری گلکسی S22 حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپدیت یکپارچه اندروید از گوشی های سری گلکسی S22 حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید