آموزش از راه دور با واقعیت مجازی

به گزارش دفتر آنلاین من، کمپانی Nuat VR یکی از توسعه دهنده های بازی اماراتی حوزه واقعیت مجازی است که اخیرا تصمیم گرفته به دنیای تحصیل و آموزش از راه دور وارد شود. این کمپانی قصد دارد در بحبوحه شیوع کرونا، آموزش به کمک واقعیت مجازی را ترویج کند تا قدمی مفید در راستای سهولت تحصیل برداشته باشد.

آموزش از راه دور با واقعیت مجازی

این کمپانی از سال 2016 کار خود را شروع کرده و تا به امروز چندین بازی مخصوص واقعیت مجازی توسعه داده است. بسیاری از بازی های این کمپانی اماراتی همانند وی آر مانیا، کریکت وی آر و استرایک زون در وی آر استیشن های سراسر دنیا استفاده می شوند. مدیر کمپانی Nuat VR به نام Fahad Bubshait اخیرا در رابطه با دستاورد های این کمپانی در حوزه واقعیت مجازی صحبت کرده است:

هدف من تغییر و تحول آموزش سنتی است تا به آن رنگ و بوی تجربه و خلاقیت ببخشم. قصد دارم تحصیل را پروژه محور کنم تا دانش آموزان بهتر تجربه کسب کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتم به موضوعاتی مانند ریاضی، فیزیک و شیمی وارد شوم و آن ها را در فضای واقعیت مجازی پیاده سازی کنم.

کمپانی Nuat VR هم اکنون بسیاری از درس های مبتنی بر واقعیت مجازی خود را بین تعدادی از دانش آموزان کلاس چهارم و ششم در امارات آزمایش می کند. از نظر او، آینده یادگیری طی حالتی به دست می آید که دانش آموزان بتوانند در محیطی امن و جایی که بتوانند خطا کنند، تجربه کسب کرده و واقعیت مجازی بهترین بستر برای این کار است.

او از یک آزمایشگاه شیمی مثال می زند:

در یک آزمایشگاه شیمی هیچ کس علاقه ندارد چیزی را بسوزاند و حادثه بیافریند، اما در محیط VR هیچ اشکالی ندارد حتی اگر شما به کسی آسیب بزنید. می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و دوباره سعی کنید.

او اخیرا اعلام کرده که برای شروع پروژه های آموزشی خود یک میلیون درهم امارات متحده عربی را جمع آوری کرده و خود نیز 2 میلیون درهم سرمایه گذاری انجام داده است. هدف او جمع آوری رقمی بین یک الی 5 میلیون درهم دیگر است تا بتوانند محتوای بیشتری برای مخاطبین گسترده تر تولید کند. او عقیده دارد با تولید محتوای مناسب، درخواست برای تکنولوژی واقعیت مجازی نیز افزایش خواهد یافت.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "آموزش از راه دور با واقعیت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش از راه دور با واقعیت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید