8 نقاشی متفاوت از پاییز را دیدن کنید

به گزارش دفتر آنلاین من، پاییز به سبب تغییراتی که در ظاهر طبیعت به وجود می آورد و رنگارنگی حاصل از آن، منبع الهام بسیاری از نقاشان دنیا است.

8 نقاشی متفاوت از پاییز را دیدن کنید

به گزارش دفتر آنلاین من، فصل رمانتیک پاییز این فرصت را به هنرمندان می دهد تا با خروج از خانه به ترسیم منظره ها زیبایی از طبیعت پرداخته و با خیال خود آن تصاویر را زیباتر نمایند.

الجزیره در ادامه این گزارش به معرفی چند اثر هنری از چند هنرمند، در دوره های مختلف تاریخی پرداخته است که با هم می خوانیم:

در تابلوی زیر اثر رابرت اس دانکنسون ـ 1865، رنگ های زنده و روشن پاییزی جلب توجه می نماید. این تابلو تصویری سحر انگیز و زیبا از پاییز را به نمایش گذاشته و نگاه رویایی نقاش به اطرافش را نشان می دهد.

هانس اندرسون بریندیکلد ـ 1902، تابلویی با موضوع پاییز دارد که بسیار واقع بینانه است. در آن موقع عکاسی به تازگی قراگیر شده و تصاویر دوربین ها در میان مردم محبوبیت زیادی داشتند از این رو نقاشان کوشش می کردند تا تابلوهایی شبیه به واقعیت و شبیه به تصاویر عکاسی شده بکشند.

مری کسات ـ1880 ، در تابلو زیر تصویر زنی را در میان طبیعت پاییز ترسیم نموده اما نقش مدل که خواهر او لیدیا است، پررنگ تر از محیط اطرافش ترسیم شده و نقاش برای چشم نوازتر کردن نقاشی از رنگهای قرمز و نارنجی بیشتر استفاده نموده است. کسات اغلب زنان را در شرایط و اماکن مختلف به تصویر کشیده و در این نقاشی هم روی صورت مدل بیش از بدن او توجه نموده و هویت او را به عنوان یک زن بر بدنش رجحان داده است.

ونسان ون گوگ ـ 1889، تابلو درخت توت در پاییز را کمتر از یک سال قبل از مرگش و زمانی که در بیمارستان روانی بستری بود ترسیم نموده است. حرکت وحشی رنگ ها در این اثر نشان از حالات روحی نقاش در آن دوره دارد. او درخت توتی که در باغچه آسایشگاه بوده را ترسیم نموده است.

فریز امیل اوتون1906، در تابلو زیر نشانه های نقاشی های واقع گرایانه را رد نموده و اثری که ترسیم نموده در مقایسه با دیگر تابلوهای پاییزی هنرمندان آرام و با جزییات نیست.

جورجیا اوکیف ـ1924، در تابلو برگ های پاییزی نمایی نزدیک و با جزییات از برگ های پاییزی را ترسیم نموده و اثری متفاوت از آثار قبل از خود و زمان خود خلق نموده است.

کریستی بلکورت ـ2015، در تابلو زیر بر عکس آثار گذشته که به انسان و درختان توجه داشتند، به ترسیم رابطه میان پرندگان و درختان پرداخته است. در زمان حال برخلاف دوره کلاسیک هر هنرمند ویژگی ها و اسلوب خاص خود را دارد و بلکورت در این نقاشی نمایی نزدیک از درختان را بدون اینکه به نقاشی های واقع گرایانه دوره قبل شبیه باشد ترسیم نموده است.

گوستاو کلیمت ـ1903، نقاش اتریشی، در این تابلو رنگ ها و میزان های متفاوتی را از پاییز به نمایش گذاشته است؛ به طوری که تصویری سه بعدی از جنگل ترسیم شده است. برخلاف تصاویر تاریک و کلیشه ای از جنگل او تصویری پاییزی و روشن را برای جنگل انتخاب نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "8 نقاشی متفاوت از پاییز را دیدن کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نقاشی متفاوت از پاییز را دیدن کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید