30 مدل سرویس خواب عروس و داماد عاشقانه ، راحت و شیک

به گزارش دفتر آنلاین من، بدون شک تاثیر گذارترین عامل در دکوراسیون اتاق خواب زوج های جوان، مدل سرویس خوابعروس است. اهمیت سرویس خواب به حدی است که حتی سایر موارد مانند رنگ اتاق و نوع کفپوش باید بر اساس آن انتخاب شوند. البته دلیل این اهمیت بالا کاملا معین است زیرا سرویس خواب اجزای زیادی دارد. در کنار تخت خواب دو نفره، دو عدد پاتختی، دراور بهمراه میز و آینه آرایش نیز قرار می گیرند و به همین خاطر سبک و طراحی آنها حالت دکوراسیون داخلی اتاق خواب را معین می نماید.

30 مدل سرویس خواب عروس و داماد عاشقانه ، راحت و شیک

این عناصر جالب و تکه های جذاب در کنار هم می توانند نه تنها کل دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد را تغییر دهند بلکه در ایجاد تغییرات اساسی بر روی کل منزل نیز موثر باشند. مطمئناً یک اتاق خواب زیبا همراه با مدل سرویس خواب عروس جذاب در آن، تاثیر بسیار مناسبی هم بر روی دکوراسیون سایر بخش های خانه و هم بر روی روحیه اعضای خانه خواهد داشت؛ اتاقی جذاب و زیبا همراه با اجزایی خوشرنگ و لعاب.

اگر سرویس خواب در طرح کلاسیک انتخاب گردد دکوراسیون کلی اتاق خواب عروس و داماد نیز خواه و ناخواه باید کلاسیک و سنتی تزیین گردد بنابراین رنگ و طراحی سقف و دیوارها باید بر همین اساس صورت بگیرد. در خصوص سبک مدرن هم همینطور است، چیدمان باید در نهایت سادگی و به رنگ روشن انجام گردد. قبل از خرید علاوه بر سبک مورد علاقه تان باید به میزان فضای قابل استفاده در اتاق نیز توجه ویژه ای داشته باشید. مبلمان کلاسیک معمولا فضای بیشتری نسبت به مدل های مدرن اشغال می نمایند که طبیعتا در فضاهای کوچک تاثیر گذار است.

همچنین در چنین فضاهایی با اینگونه دکوراسیون می بایستی حتماً از پرده هایی در تطابق کامل با دکوراسیون کلاسیک استفاده کرد، پرده هایی قدی و سراسری که کل پنجره ها از سقف تا کف اتاق را پوشانده اند. البته در طراحی پرده و دکوراسیون اطراف آن نیز باید دقت کرد تا فرم کلی اتاق خواب تغییر ننموده و با سرویس خواب عروس و داماد نیز در هماهنگی کامل باشد به این شکل می توان زیبایی در دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد را به اوج خود رساند.

در بین لوازم سرویس خواب عروس و داماد تخت بدون شک مهم ترین قسمت است. زیرا هم استفاده زیادی از آن می گردد و هم اثر گذاری زیادی بروی زیبایی چیدمان اتاق دارد. در خرید تخت به دو عامل زیبایی و استحکام به یک اندازه توجه کنید چرا که اهمیت هر دو عامل را کامل لمس خواهید کرد. از آنجایی دکوراسیون بیشتر خانه ها و آپارتمان های امروزی، مدرن است، توصیه می گردد تخت خواب خود را از بین مدل های مدرن و ساده اما شیک و زیبا انتخاب کنید، تخت خواب های مدرن ظاهر لطیف تری نسبت به مدل های کلاسیک دارند.

بعداز انتخاب خود تخت، ست خواب نیز باید مطابق با مدل تخت انتخاب گردد، برای مدل های کلاسیک بهتر است بالش و روتختی طرح دار با رنگ های غالب بهره ببرید مثلا مدل های طرح گل و غنچه به رنگ قرمز و سفید یکی از ایده های پرکاربرد در این زمینه است. برای مدل های مدرن ست بالش و روتختی باید مانند شکل خود تخت خواب ساده و بدور از تزیینات باشد. مدل های راه راه، تک رنگ یا هندسی و نقطه نقطه با رنگ های روشن و خنثی مانند سفید، خاکستری، قهوه ای و … برای تخت خواب های مدرن بهترین انتخاب هستند .اینجا و در این مورد باید بسیار دقت کرد زیرا عدم هماهنگ بودن سِت خواب با مدل سرویس خواب عروس می تواند تا حد زیادی دکوراسیون را به هم بریزد و نوعی عدم هماهنگی را در همان اولین نگاه نشان دهد. چه در انتخاب طرح و چه در انتخاب رنگ سِت خواب بایستی دقت کرد تا هزینه ای که برای خرید سرویس خواب عروس و داماد شده، با این انتخاب اشتباه دچار آسیب نگردد.

میز پاتختی با اینکه جسه کوچکی دارد اما مزایای بسیاری هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ زیبایی برای دکوراسیون اتاق دارد. میز پاتختی از عناصری است که می توانید در انتخاب آن تا حدودی آزادانه عمل نموده و دنبال مدل های خلاقانه بگردید. میزان خلاقیت در طرح های مدرن به مراتب بیشتر از طرحهای کلاسیک است اما بعضی طرح های کلاسیک نیز ظاهر بسیار جالب توجهی دارند که در شکل های زیر تعدادی از آنها را مشاهده می کنید. البته اگر فضای کمی در اختیار دارید قرار دادن یک میز پاتختی در کنار تخت خواب هم کفایت می نماید.

دراور از جمله وسایلی است که وجود آن چندان ضروری نیست زیرا اگر کمد دیواری توکار برای ذخیره سازی لباس و پوشاک در اتاق موجود باشد دیگر نیازی به خرید وسیله ای اضافه ندارید مگر اینکه کمد خیلی کوچک باشد یا اینکه اصلا کمد پیش ساخته ای در اتاق وجود نداشته باشد. از آنجایی که معمولا دراور همراه تخت خواب و میز پاتختی خریداری می گردد شکل آنها نیز همسان است اما می توانید دراور را جدا خریداری نموده و شکل آنرا متناسب با فضای قرار گیری آن انتخاب کنید، مثلا مدلی کوچکتر یا عظیمتر، ضخیم تر یا باریک تر خریداری کنید. حتی شاید گاهی ایراد نداشته باشد که دراور را از رنگی مجزا و متفاوت خرید کنید! زیرا همین رنگ مجزا اگر به درستی و به زیبایی انتخاب گردد می تواند در کنار مدل سرویس خواب عروس در اتاق خواب به نقطه کانونی آن تبدیل شده و زیبایی این سرویس خواب را چندین برابر کند. در تصاویر زیر می توانید نمونه هایی از اینگونه انتخاب را مشاهده نمایید.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

در نهایت می رسیم به میز و جایگاه آرایش و آینه قرار گرفته روی آن که ظاهر زیبایی در دکوراسیون ایجاد می نمایند، وجود آینه باعث می گردد فضای اتاق روشن تر دیده گردد به همین خاطر سعی کنید مدل آینه را با دقت و وسواس بیشتری انتخاب کنید. اگر آینه همراه میز آرایش مطابق میل شما نبود می توانید خودتان آینه را جدا خریداری نموده یا حتی طرح خود را به صورت سفارشی بسازید. اگر اتاق کوچک است می توانید از آینه برای عظیم تر نشان دادن فضا استفاده بسیار مفیدی بکنید. شکل های زیر تعدادی از این قطعات مهم را نشان می دهد.

منبع: اتاق

به "30 مدل سرویس خواب عروس و داماد عاشقانه ، راحت و شیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 مدل سرویس خواب عروس و داماد عاشقانه ، راحت و شیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید