3 تیم در حال فاصله گرفتن در صدر، ملوان و شکست ناپذیری در لیگ یک

به گزارش دفتر آنلاین من، هفته سیزدهم رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور با ادامه صدرنشینی ملوان پشت سر گذاشته شد و این اتفاق در حالی افتاد که مس کرمان و استقلال خوزستان دیگر مدعیان این فصل هم با پیروزی برابر حریفان خود این هفته را پشت سر گذاشتند.

3 تیم در حال فاصله گرفتن در صدر، ملوان و شکست ناپذیری در لیگ یک

ملوان در ملاقاتی نزدیک و با گلی دیر هنگام میهمان خود شمس آذر قزوین را شکست داد تا جمع امتیازاتش را به 27 رسانده و همچنان صدر جدول را در اختیار داشته باشد. مس کرمان با یک گل میزبانش ویستا توربین تهران را شکست داد تا موقعیتش در رده دوم جدول را با 26 امتیاز حفظ نموده و استقلال خوزستان هم توانست در اهواز میهمانش شهرداری آستارا را با نتیجه 2 بر یک شکست داده تا این تیم هم با 25 امتیاز در رده سوم قرار گیرد.

3 تیم ملوان، مس کرمان و استقلال خوزستان که با 27، 26 و 25 امتیاز در رده های اول تا سوم جدول حضور دارند، تاحدودی تکلیف کورس صدرنشینی را مشخص نموده و با نزدیک شدن به هفته های پایانی نیم فصل به عنوان مهم ترین گزینه های قهرمان نیم فصل مطرح شده اند.

در کورس دوم بالای جدول خیبر خرم آباد با 23 امتیاز برترین شرایط را داشته و نزدیک ترین تیم به کورس بالای جدول است. خیبر که با 24 گل برترین خط حمله لیگ یک را در اختیار دارد، دو برابر تیم صدرنشین گلزنی نموده اما به علت گل های نسبتاً زیادی که دریافت داشته (17 گل) امتیازات کمتری نسبت به 3 تیم بالای جدول کسب نموده است.

خوشه طلایی و آرمان گهر هم از تیم های خوب این فصل هستند که با 22 و 21 امتیاز در تعقیب خیبر در کورس دوم بالای جدول قرار دارند و در انتظار لغزش تیم های بالاسری خود برای رسیدن به پله های بالاتر در جدول می باشند.

در پایین جدول هم همچنان دو تیم بدون پیروزی ماشین سازی و شاهین شهرداری بوشهر به چشم می خورند که با 4 و 5 امتیاز فاصله زیادی تا تیم های بالاسری خود دارند و نزدیک ترین تیم به آنها استقلال ملاثانی با 12 امتیاز است تا این 3 تیم فعلاً با خطر سقوط به لیگ دسته دوم روبرو باشند.

ماشین سازی با آمار عجیب 31 گل خورده در 13 بازی به طور میانه به ازای هر 35 دقیقه بازی یک گل دریافت نموده اند تا ضعیف ترین عملکرد را در فاز تدافعی داشته باشند و شاهین بوشهر نیز با زدن 6 گل در 13 بازی به طور میانه هر 195 دقیقه یک بار پیروز به گلزنی شده است.

در هفته چهاردهم این رقابت ها ملوان مدعی باید در خوزستان با تیم پایین جدولی و در معرض سقوط استقلال ملاثانی ملاقات کند که این بازی در معادلات بالا و پایین جدول مهم و مشخص کننده است.

استقلال خوزستان و مس کرمان ملاقات مهمی را مقابل هم انجام می دهند و می توان این بازی را که ملاقات بین تیم های دوم و سوم جدول است را مهم ترین بازی هفته چهاردهم دانست. خیبر خرم آباد هم که نیم نگاهی به رسیدن به رده سوم جدول دارد می تواند با استفاده از فرصتی که ملاقات مستقیم مس کرمان و استقلال خوزستان در اختیارش قرار می دهد، در صورت پیروزی خانگی برابر شاهین بوشهر پایین جدولی جهش خوبی در جدول داشته باشد.

ملاقاتهای هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال کشور به صورت همزمان روز چهارشنبه 22 دی ماه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "3 تیم در حال فاصله گرفتن در صدر، ملوان و شکست ناپذیری در لیگ یک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 تیم در حال فاصله گرفتن در صدر، ملوان و شکست ناپذیری در لیگ یک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید