کشف گنجینه ای از عصر برنز در جنگل سوئد

به گزارش دفتر آنلاین من، یک دونده سوئدی به طور اتفاقی گنجینه ای از حدود 50 اثر متعلق به عصر برنز یعنی آثاری با حدود 2500 سال قدمت را در یک جنگل کشف کرد.

کشف گنجینه ای از عصر برنز در جنگل سوئد

این آثار تاریخی که اغلب آثار زینتی هستند در خارج از آلینگساس شهر کوچکی واقع در غرب سوئد کشف شده و به عنوان یکی از عظیم ترین مجموعه آثار پنهان شده متعلق به عصر برنز که در این کشور کشف شده است محسوب می گردد.

از جمله آثار قابل توجه این اکتشاف به تعدادی گردنبند، زنجیر و سوزن سالم که از جنس برنز ساخته شده و به فاصله 750 تا 500 پیش از میلاد تعلق دارند می توان اشاره نمود.

به گفته مقام های سوئد، این آثار درحالی که در مقابل چند تخت سنگ روی زمین افتاده بودند کشف شده اند و گمان می رود چند حیوان آن ها را از شکاف بین تخت سنگ ها جایی که پیش تر در آن پنهان شده بودند بیرون آورده اند.

شخصی که برای نخستین بار با این آثار در جنگل روبرو شده است می گوید در ابتدا فکر نموده این آثار زباله های فلزی هستند اما با آنالیز بیشتر متوجه گردنبندی در بین آن ها شده است و به مقام های محلی اطلاع داده است.

باستان شناسان معتقدند ممکن است بیشتر این آثار برنزی به زنانی از طبقه بالای آن دوره تعلق داشته باشند. در کنار آثار زینتی همچون گردنبند و دستبند چند سوزن و حلقه عظیم نیز کشف شده که برای تزئین و متصل کردن بخش های مختلف لباس ها استفاده می شده اند.

منبع: گردشبان

به "کشف گنجینه ای از عصر برنز در جنگل سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گنجینه ای از عصر برنز در جنگل سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید