چگونه سوختگی جزئی را درمان کنیم؟ ؛ درمان سوختگی در خانه ، موثرترین روش توقف روند سوختگی را بدانید

به گزارش دفتر آنلاین من، سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر حفاظت فردی و اقدامات پیشگیرانه در چهارشنبه آخر سال گفت: موثرترین و مناسب ترین اقدام برای متوقف کردن روند سوختگی، شست و شوی محل با آب است.

چگونه سوختگی جزئی را درمان کنیم؟ ؛ درمان سوختگی در خانه ، موثرترین روش توقف روند سوختگی را بدانید

به گزارش دفتر آنلاین من، محمد علیشاهی گفت: در صورت حادثه آتش سوزی نخستین اقدام تماس با آتش نشانی و اورژانس 115 است، سپس هرچه سریع تر باید مصدوم را از محل حادثه دور و با احتیاط روند سوختگی را متوقف کنید.

وی ادامه داد: فردی که دچار حریق و سوختگی شده را از دویدن باز دارید، زیرا سبب شعله ور شدن بیشتر آتش می گردد.

  • 4 کار اشتباه که هنگام سوختگی بدن انجام می دهیم

علیشاهی شست و شوی محل سوختگی با آب سرد و تمیز حداقل به مدت 10 دقیقه، خارج کردن انگشتر، النگو، کمربند، لباس های سوخته و وسایل فشارنده و تنگ، پوشاندن محل سوختگی با یاری یک پانسمان و یا یک پارچه تمیز، عدم استفاده از خمیردندان، سیب زمینی، رنده شده و روغن برای تسکین درد و بهبودی را از دیگر توصیه ها در مواجهه با حوادث سوختگی مطرح نمود.

وی در ادامه گفت: توصیه می گردد هنگام سوختگی چشم ها با مواد شیمیایی و آلودگی چشمی به مدت طولانی چشم خود را با آب بشویید، هرگز برای تسکین درد یا خروج جسم خارجی چشم ها را مالش ندهید و از استفاده خودسرانه از قطره ها و پمادهای چشمی پرهیز کنید و بیمار را در اسرع وقت برای درمان به مراکز تخصصی چشم ارجاع دهید.

  • چگونه سوختگی جزئی را درمان کنیم؟ | یک توصیه و 5 راه چاره خانگی
  • 6 ترفند ساده برای درمان سوختگی سطحی در خانه | برترین روغن برای درمان سوختگی را بشناسید | معجزه شیر پرچرب برای تسکین سوزش
منبع: همشهری آنلاین

به "چگونه سوختگی جزئی را درمان کنیم؟ ؛ درمان سوختگی در خانه ، موثرترین روش توقف روند سوختگی را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سوختگی جزئی را درمان کنیم؟ ؛ درمان سوختگی در خانه ، موثرترین روش توقف روند سوختگی را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید