چرا صبح ها کمردرد داریم؟

به گزارش دفتر آنلاین من، گردن و کمردرد یکی از رایج ترین درد هایی است که افراد در زندگی خود آن ها را تجربه می نمایند.

چرا صبح ها کمردرد داریم؟

در بیشتر مواقع کسی به این موضوع توجه نمی نماید که دلیل اصلی دردهایی مثل کمردرد، شرایط بدخواب است. دلیل و راهکارهای درد کمر و گردن هنگام صبح را در ادامه خواهید خواند. با دفتر آنلاین من همراه باشید.

اهمیت نوع خوابیدن

بسیاری از ما به نحوه خوابیدن خود فکر نمی کنیم. ما فقط به رختخواب می رویم و یک موقعیت راحت پیدا می کنیم. با این حال، خوابیدن به پهلو، پشت یا شکم، همه شرایط ها بر سلامت شما تاثیر زیادی می گذارد. بعلاوه شرایط خواب نقش کلیدی در خروپف، رفلکس اسید معده، سوزش سر دل، آپنه خواب و حتی چین وچروک دارد.

بعضی از موقعیت های خواب هستند که فشار بیشتری به گردن، شانه ها، باسن و کمر وارد می نمایند. همگی آن ها می توانند باعث کمردرد و گردن درد شوند. موقعیت هایی برای خوابیدن وجود دارند که می توانند درد کمر و گردن شما را بدتر نمایند.

دراز کشیدن روی شکم

اگر عادت به خوابیدن روی شکم دارید، فورا آن را متوقف کنید. این شرایط می تواند به کمر و گردن آسیب برساند. می تواند کمردرد را افزایش دهد و گردن را بپیچاند؛ اما اگر می خواهید روی شکم بخوابید، به سادگی یک بالشت زیر شکم یا لگن خود قرار دهید تا کمردرد تسکین یابد، یا از آن جلوگیری گردد.

دراز کشیدن در شرایط جنینی

این حالت خوابیدن موردعلاقه افرادی است که به پهلو می خوابند؛ اما کسانی که از کمردرد و گردن درد رنج می برند باید از این شرایط اجتناب نمایند. زمانی که به پهلو دراز می کشید و زانو های خود را به سمت سینه می آورید، یعنی در شرایط جنینی می خوابید.

خوابیدن در شرایط جنینی می تواند پشت و گردن شما را در حالت قوس دار در هنگام خواب قرار دهد. بعلاوه باعث تنش عضلانی در هنگام خواب گردد. اگر همچنان در این حالت می خوابید، دست خود را زیر بالشت تا کنید و سرخود را در این حالت نگه دارید.

به پشت دراز بکشید

اگر از درد کمر و گردن رنج می برید و می خواهید آن ها را مدیریت کنید، باید به پشت دراز بکشید. این حالت وزن را روی ستون فقرات به طور مساوی توزیع می نماید و بنابراین برترین شرایط برای سلامت ستون فقرات شما در نظر گرفته می گردد؛ زیرا کمر صاف می ماند. این کار باعث کاهش فشار روی دیسک می گردد و درنتیجه از درد گردن و کمر جلوگیری می گردد.

این حالت رفلکس اسید را کاهش می دهد و چین وچروک صورت را به حداقل می رساند. می توانید برای حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات زیر زانو بالشت قرار دهید.

به پهلو خوابیدن

می توانید به پهلو بخوابید و پاهایتان را کمی خم نموده، دست های خود را دراز نموده و سرتان را کمی خارج از مرکز قرار دهید. این شرایط خوابیدن می تواند برای مقابله با کمردرد مفید باشد. از یک بالشت ضخیم برای حمایت از سر خود بهره ببرید زیرا باید انحنای طبیعی گردن را حفظ کنید. این شرایط خوابیدن می تواند از خروپف نیز جلوگیری کند. سعی کنید هرچند ساعت یک بار پهلو را عوض کنید تا از درد کمر و گردن جلوگیری کنید. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید مطلب برترین درمان های خانگی مسمومیت غذایی را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می کنیم مطلب فوایدی از سیب که هرگز درباره آن ها نشنیده اید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چرا صبح ها کمردرد داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا صبح ها کمردرد داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید