واقعیت فیلم قطع درختان در جنگل های ارسباران

به گزارش دفتر آنلاین من، قلع و قمع درختان منطقه ارسباران خطری جدی برای محیط زیست و فضای سبز دارد که باید راهکاری برای قطع درختان این منطقه گرفته شود.

واقعیت فیلم قطع درختان در جنگل های ارسباران

در روزهای گذشته در فضای مجازی فیلمی موسوم به قطع درختان منطقه حفاظت شده ارسباران (قره داغ) منتشر شد که حساسیت دوستداران طبیعت را برانگیخت و در محافل عمومی موجب اظهارنظرهای مختلفی شد.

داود قاسم زاده، سخنگوی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی، بیان نمود که درختان قطع شده بر اساس پیگیری های انجام گرفته از طریق اداره کل محیط زیست استان مربوط به یک کارگاه چوب بری در 3 کیلومتری جهت کلیبر-اهر است.

به گفته ایشان و طبق بررسی های انجام گرفته، درختان قطع شده درختان داخل منطقه حفاظت شده نیست و درختان باغی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه هیچ درخت جنگلی در فیلم انتشار یافته از قطع درختان در فضای مجازی وجود ندارد، گفت:

در این فیلم درختان قطع شده از نوع جنگلی نبوده و مجموعه از چوب آلات باغی مسن و پوسیده هستند و فیلم منتشر شده ارتباطی با جنگل های ارسباران ندارد.

داور نامدار با یادآوری اینکه اجازه قطع درختان تنها به دلیل پوسیده و مسن بودن، آن هم در باغات درجه سه و پایین تر، داده شده است، اضافه کرد که در فیلم انتشار یافته در فضای مجازی بخش عمده ای از درختان نمایش داده شده صنوبر یا تبریزی هستند که جزو درختان غیرمثمره محسوب می شوند.

به گفته ایشان با اطلاع اداره کل منابع طبیعی استان و پس از بازدید فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان، کارشناسان محیط زیست و تهیه صورت جلسه و ثبت مستندات قطع این درختان از طریق همکاران منابع طبیعی اجرا شده است.

نامدار اضافه کرد که نظارت ها در منطقه با توجه به اهمیت ویژه منطقه حفاظت شده ارسباران (قره داغ)، ویژه است.

وی تشریح کرد که با توجه به اینکه طرح تنفس جنگل های شمال امسال اجرا شده و به کسی اجازه برداشت چوب آلات جنگلی داده نشده است، صنایع و کارگاه ها مجبور به تامین چوب از باغات شخصی شده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی تاکید کرد که به طور قطع جنگل های ارسباران، به هیچ عنوان مورد تعرض قرار نگرفته اند و اشراف و تسلط کاملی بر این مورد وجود دارد و نظارت ها نیز تشدید شده تا کسی اجازه سوء استفاده پیدا نکند.

منبع عکس کاور: ایرنا

منبع: کجارو / ایرنا

به "واقعیت فیلم قطع درختان در جنگل های ارسباران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیت فیلم قطع درختان در جنگل های ارسباران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید