هشدار محققان: هر 3 ماه بالش خود را بشویید

به گزارش دفتر آنلاین من، کارشناسان نسبت به اهمیت شست و شو و تعویض بالشی که افراد به طور مداوم از آن استفاده می کنند، هشدار می دهند.

هشدار محققان: هر 3 ماه بالش خود را بشویید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت دفتر آنلاین من به نقل از دیلی میل، متخصصان تاکید می کنند بالش ها باید سالی یک بار تعویض شوند و هر سه ماه یکبار شسته شوند تا از مسائل سلامتی جلوگیری شود.

کارشناسان می گویند، بالش یکی از وسایلی است که پوست صورت افراد مرتب با آن در تماس است، زمانی که هوا گرم می شود پوست ما عرق کرده و این مواد و میکروب ها جذب بالش می شوند و روی سطح آن باقی می مانند. این حوادث باعث می شود بالش ما پر از میکروب باشد و تاریخ انقضای آن زودتر سر برسد.

به گفته متخصصان خواب، بالش ها باید هر یک تا دو سال یکبار تعویض شوند، گرد و غباری که روی بالش جمع می شود می تواند باعث مسائل سلامتی بی شماری شود.

محقق این مطالعه می گوید: اگر متوجه شدید که در شب برای به خواب رفتن یا بیدار شدن از خواب دچار سختی هستید، با گلودرد یا گردن درد از خواب برخاستید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که بالش خود را تعویض کنید.

بررسی ها نشان می دهد، از جمله مسائلی که سلامت افراد را تحت تاثیر استفاده از لحاف و بالش فرسوده تهدید می کند، مسائل مربوط به گردن، ستون فقرات و همین طور بروز آسم و آلرژی و بیماری های ناشی از آن به دلیل تجمع گرد و غبار و آلودگی همین طور سلول های مرده پوستی است. از آنجایی که یک فرد معمولی یک سوم عمر خود را در رختخواب می گذراند، بالش به طور طبیعی محل نگهداری باکتری ها، سلول های مرده پوست و گرد و غبار است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار محققان: هر 3 ماه بالش خود را بشویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار محققان: هر 3 ماه بالش خود را بشویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید