فرهاد مجیدی منطقی یا احساساتی؟

به گزارش دفتر آنلاین من، 24 ساعت بعد از حذف پرسپولیس از گردونه جام حذفی، استقلال هم در استادیوم آزادی و در ضربات پنالتی، رقابت را به نساجی مازندران واگذار کرد تا این تیم هم در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی از گردونه بازی ها کنار برود.

فرهاد مجیدی منطقی یا احساساتی؟

استقلال که برترین فرصت را برای ثبت دبل در بردن لیگ های این فصل داخلی داشت، حالا فقط باید تمرکزش را روی بازی های لیگ بگذارد به این امید که طلسم قریب به 10 سال قهرمان نشدنش را بشکند. این تیم فعلا در رقابت های لیگ با شش امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس در صدر جدول ایستاده ولی در شش بازی به جای مانده کار به نسبت سختی دارد. شکست برابر نساجی در ضربات پنالتی، در حالی برای فرهاد مجیدی و استقلال رقم خورد که آنها برای سومین بار در این فصل از گشودن دروازه نساجی ناکام ماندند. در دو بازی قبلی استقلال با این تیم در لیگ برتر، نتیجه ای بهتر از مساوی بدون گل رقم نخورد. در ملاقات جام حذفی هم همین نتیجه تکرار شد ولی نهایتا ساکت الهامی، سرمربی نساجی بود که دست پر از زمین مسابقه خارج شد و تیمش را در ضربات پنالتی برنده کرد.

شکست استقلال باعث شد تا فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری بعد از بازی از کوره در رفته و به داور مسابقه حمله کند. او از این ناراحت بود که داور گل آرمان رمضانی را مردود اعلام نموده است. فرهاد که اعتقاد داشت مهاجم تیمش خطا ننموده، در کنفرانس خبری از این گفت که اگر رمضانی خطا نموده باشد، دیگر مربیگری نمی نماید. مجیدی بعلاوه کنایه ای هم به یکی از کارشناسان داوری تلویزیون زد و گفت: از کمیته داوران یک خواهش دارم که لیستی به ما بدهند! چون از هفته پیش تمرینات ویژه ای را انجام دادیم، برنامه های زیادی را برای بازی های 10 نفره، 9 نفره و هشت نفره تمرین کردیم، اما دیگر پیش بینی نمی کردیم بازیکن ما گل سالم بزند و داور نگیرد. الان هم کارشناسانی که با فدراسیون فوتبال کار می نمایند، می گویند تصمیم داور درست بوده است! برای من جالب است، داوری که در دهه 80 و زمانی که خودم فوتبال بازی می کردم، شیتیل گرفته بود، بازی را درآورد و محروم شد، الان ارتقای مقام پیدا نموده است و در تلویزیون نظر کارشناسی می دهد و نمی دانم با چه رویی داوری ها را کارشناسی می نماید. باید از موقعیت ها استفاده می کردیم و نکردیم و مسئولیت شکست هم با من است، اما اگر گل آرمان رمضانی خطا باشد، دیگر مربیگری نمی کنم. داور چطور این گل را خطا گرفت و دو دقیقه بعد از آن هم پنالتی را نگرفت؟!. صحنه مورد اشاره فرهاد مجیدی از بحث برانگیزترین صحنه های ملاقات با نساجی بود که ابتدا به ساکن با نظریات مختلفی همراه بود؛ تعدادی از کارشناسان داوری صحنه را خطا تشخیص داده و عده ای هم گل را صحیح توصیف کردند. بااین حال با ویدئوهای بیشتری که روز گذشته از آن صحنه جنجالی منتشر شد، معین شد که مهاجم استقلال به طور آشکار روی مدافع رقیب خطا نموده و بعد ضربه سر را می زند. این موضوع بحث نیست، بلکه مسئله احساساتی بودن فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی یکی از تیم های بزرگ ایران است. مجیدی پیش از این چندین بار احساساتی شده و در واکنش به صحنه های داوری، گفته اگر حق با خودش نباشد مربیگری را کنار می گذارد.

درست است که او تحت فشار چنین جملاتی را بیان می نماید ولی برای یک سرمربی حرفه ای، احساساتی شدن و احساساتی عمل کردن شاید چندان روی خوشی نداشته باشد. او باید بیش از هر زمان دیگری به این دوگانگی سرانجام دهد و یکی را انتخاب کند: یا مردی احساسی باشد یا مربی ای منطقی.

منبع: فرارو

به "فرهاد مجیدی منطقی یا احساساتی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد مجیدی منطقی یا احساساتی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید