طرح های فصلی کتاب زمانی برگزار شود که مردم حقوق گرفته اند

به گزارش دفتر آنلاین من، صمد دستاری، مدیر کتابسرای دیبا در شهر رشت در گفت وگو با خبرنگاران ، درباره اهمیت طرح های فصلی خرید کتاب مطرح نمود: ما همواره از دوره اول در این طرح ها شرکت کرده ایم و معتقدم که یکی از طرح های تاثیرگذار و مهم فرهنگی در حوزه کتاب به شمار می آیند که اثر مستقیم بر فعالان صنف دارد.

طرح های فصلی کتاب زمانی برگزار شود که مردم حقوق گرفته اند

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی نکته مهم این طرح به شمار می آید، ادامه داد: دست اندرکاران اجرای طرح باید سعی کنند حجم بیشتری از مردم از برگزاری طرح مطلع شوند و در این زمینه در گرو های مجازی و تلویزیون باید اطلاع رسانی شود؛ همچنین تبلیغات تلویزیونی باید در زمان برنامه های پربیننده باشد.

دستاری با اشاره به کارکرد خوب طرح بهارانه کتاب 99 برای کتاب فروشان گفت: یکی از آسیب هایی که کتاب فروشان به دنبال شیوع بیماری کرونا دیدند، در فروش کتاب های درسی و آموزشی بود؛ هرچند فروش کتاب های عمومی هم دراین دوران آسیب جدی دید.

وی تاکید کرد: این افت فروش در حالی بود که ما باید حقوق و بیمه کارمندان خود را پرداخت می کردیم و در این میان امیدوارم اجرای طرح بهارانه بتواند بخشی از هزینه ها و ضررهای ما را بپوشاند.

دستاری همچنین به نکته ای درباره زمان برگزاری طرح بهارانه کتاب هم اشاره کرد و گفت: زمان اجرای طرح نکته حیاتی و کلیدی برای ما به شمار می آید و مجریان باید بدانند عموما زمانی طرح باید اجرا شود که مردم حقوق گرفته اند و به اصطلاح نقدینگی دارند، نه اینکه وسط ماه باشد و حقوقی نداشته باشند.

وی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: برای ما زمان مهم است. الان مردم حقوق نگرفته اند و کمتر پول دارند؛ چون اواخر ماه است. اگر طرح ها باید بین 25 تا 5 ماه آینده شروع شود که نقدینگی بیشتر است و زمان اجرای طرح هم بیشتر شود، قطعا می تواند موثرتر باشد.

دستاری با اشاره به مشتریان این کتاب فروشی همزمان با طرح های فصلی نیز توضیح داد: بیشتر مخاطبان ما در این طرح ها خانواده ها هستند که اغلب پدر و مادر به همراه فرزندان هستند و جالب است که افرادی بخاطر این طر ح ها مشتری ما شدند و پس از آن به صورت مدام حتی پس از زمان طرح از ما خرید کردند.

وی یادآور شد: در سال های اخیر قیمت کتاب به دلیل هزینه های تولید افزایش زیادی داشته است و این موضوع تاثیر زیادی بر کار نشر و کتاب فروشی ها داشته است و فعالیت کتاب فروشان تا حد زیادی تحت تاثیر این نوسانات و قیمت ها واقع شده است و طرح های فصلی کمک خوبی به رونق فعالیت کتاب فروشان در این دوره ها کرده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "طرح های فصلی کتاب زمانی برگزار شود که مردم حقوق گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های فصلی کتاب زمانی برگزار شود که مردم حقوق گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید