صف های خودرویی تست شناسایی اومیکرون در آمریکا

به گزارش دفتر آنلاین من، با ظهور سویه تازه ویروس کرونا تعداد موارد ابتلا در ایالات متحده آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته و مسائل موجود در تامین کیت های تشخیصی باعث ایجاد صف های طولانی در مقابل مراکز آزمایش و افزایش چشمگیر زمان انتظار شد.

صف های خودرویی تست شناسایی اومیکرون در آمریکا

به گزارش دفتر آنلاین من، آمریکا که بیشترین موارد و مرگ و میر ناشی از کووید- 19 در آن اتفاق افتاده است، این بار به علت شیوع سویه اومیکرون و کمبود کیت های آزمایشی با مسائلی روبرو است.

در حالی که تعداد موارد ابتلا در بسیاری از منطقه ها این کشور، به ویژه در نیویورک، نیوجرسی و واشنگتن دی سی، به علت شیوع واریانت اومیکرون به اوج خود رسید، کارشناسان نگران هستند که این تعداد در ماه های بعدی زمستان افزایش بیشتری داشته باشد.

از سوی دیگر، صف های طولانی در مقابل مراکز تست کرونا به ویژه در استان های شرقی این کشور وجود دارد و زمان انتظار در این مراکز می تواند تا 4 الی 5 ساعت طول بکشد.

بزرگترین علت مسائل در یافتن تست ها در این کشور، اختلال در زنجیره تامین و عدم آمادگی سیستم برای شیوع سریع نوع اومیکرون ویروس کرونا است. در حالی که بسیاری از فراوریکنندگان به علت کمبود نیرو قادر به فراوری کیت های تست کافی نیستند، اختلالاتی در ارائه کیت ها وجود دارد که مانع از تحویل آن ها به مردم برای همگام شدن با سیر صعودی تعداد موارد ابتلا می گردد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی دو روز پیش خود در مورد مشکل تامین تست گفت که این قطعا یک شکست نیست. هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند که سویه اومیکرون به این سرعت توسعه می یابد.

یکی دیگر از دلایل افزایش تراکم در مراکز تست کرونا این است که با نزدیک شدن به ماه های زمستان، بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا نیز افزایش یافته است. افرادی که علائم را دارند نیز می خواهند مطمئن شوند که کووید-19 ندارند، باید آزمایش شوند.

منبع: فرارو

به "صف های خودرویی تست شناسایی اومیکرون در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف های خودرویی تست شناسایی اومیکرون در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید