صادرات بیش از 14 هزار تن انواع فرآورده های خام دامی

به گزارش دفتر آنلاین من، مدیرکل دامپزشکی گلستان از صادرات بیش از 14 هزار تن انواع فرآورده های خام دامی، در سال 98 اطلاع داد.

صادرات بیش از 14 هزار تن انواع فرآورده های خام دامی

به گزارش دفتر آنلاین من به نقل از ایسنا، محرابی مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: اداره کل دامپزشکی استان در راستای توسعه صادرات غیرنفتی و حمایت از تولیدکنندگان صنعت دام و طیور استان، با نظارت های بهداشتی، اقدام به صادرات، 14 هزار و 175 تن، دام، طیور و نهاده های دامی نموده است.

او ادامه داد: این کالاهای صادراتی پای و پنجه مرغ، مرغ تخم گذار، تخم مرغ، جوجه یک روزه گوشتی، پودر صدف، خوراک آماده آبزیان، مرغ منجمد، محصولات لبنی و میگو، بوده است.

محرابی گفت: در سال گذشته از مرز ریلی اینچه برون واردات دام زنده، فرآورده های خام دامی و نهاده های خام دامی با مجوز دامپزشکی وارد استان شده است که پس از بازدید و نمونه برداری و انجام اقدامات بهداشتی قرنطینه ای اجازه ترخیص و مصرف داده می گردد.

او گفت: واردات، بیش از 6 هزار دام زنده سبک و سنگین، از قزاقستان، بیش از 91 تن، گوشت گاو، گوساله و گوسفند، از قزاقستان و مغولستان و سبوس گندم و جو دامی بیش از 11 هزار تن از مبدأ قزاقستان، نیز در سال 98 صورت گرفته است.

مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: همچنین در سال گذشته 171 هزار 275 مورد گواهی حمل بهداشتی به منظور تردد کالاهای مرتبط با حوزه دامپزشکی و دام و طیور توسط اداره کل دامپزشکی استان صادرشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "صادرات بیش از 14 هزار تن انواع فرآورده های خام دامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات بیش از 14 هزار تن انواع فرآورده های خام دامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید