سوخت یارانه ای کشتی های کروز گردشگری دریایی را توسعه می دهد

به گزارش دفتر آنلاین من، ایرنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، سوخت یارانه ای کشتی های کروز گردشگری دریایی را توسعه می دهد.

سوخت یارانه ای کشتی های کروز گردشگری دریایی را توسعه می دهد

سید عزت الله ضرغامی در دیدار علی محمد زنگانه، استاندار گلستان که در محل دفتر وزیر میراث فرهنگی در تهران برگزار گشت، بر پیگیری ماموریت های حوزه های سه گانه این وزارتخانه و استفاده از تمام ظرفیت ها به منظور توسعه و ترویج گردشگری در این استان تاکید کرد.

ارائه خدمات و امکانات شایسته به گردشگران در استان گلستان، توسعه گردشگری دریایی با توجه به اختصاص سوخت یارانه ای به قایق ها و کشتی های کروز از دیگر تاکیدات این دیدار بود.

ضرغامی در این نشست گفت: با جدیت طرح ها و پروژه های مرتبط با این وزارتخانه را در استان مهمی مثل استان گلستان پیگیری خواهیم کرد.

وی به توسعه گردشگری زمینی با کشورهای همسایه نیز اشاره کرد و افزود: یکی از راههای توسعه و تعمیق روابط گردشگری، توسعه این صنعت با کشورهای همسایه از طریق مرز زمینی است. در همین رابطه راه اندازی خط تهران تاجیکستان به صورت زمینی با هدف توسعه گردشگری می تواند کمک خوبی به توسعه و رونق گردشگری ایران با کشورهای همسایه کند. استان گلستان نیز می تواند در این باره نقش آفرینی داشته باشد و از جهت و خط زمینی برای بهبود و توسعه روابط گردشگری با کشورهای همسایه بهره ببرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین به مصوبات سفر قبلی خود و رئیس جمهور به استان گلستان اشاره و گفت: مصوبات این سفر با هدف توسعه همه جانبه استان باید به صورت جدی پیگیری و اجرایی شود.

علی محمد زنگانه، استاندار گلستان نیز در ابتدای این نشست گفت: استان گلستان با هشت اقلیم و تنوع فرهنگ ها و قومیت ها موقعیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری دارد.

موضوع دیگری که در این نشست درباره آن گفت وگو شد، موضوع آشوراده بود که طرفین در این باره با هم صحبت کردند و در این نشست استاندار گلستان گزارشی درباره لایروبی و شرایط توسعه گردشگری این منطقه و نیز توضیحاتی درباره خلیج گرگان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه کرد.

یکی دیگر از موضوعاتی که در این نشست مطرح شد، حوزه صنایع دستی استان گلستان بود که استاندار گلستان از ضرغامی تقاضای رسیدگی به شرایط هنرمندان این استان را داشت. ضمن اینکه توجه ویژه به اماکن تاریخی استان گلستان از دیگر درخواست های استاندار گلستان از وزیر میراث فرهنگی بود.

منبع: همگردی

به "سوخت یارانه ای کشتی های کروز گردشگری دریایی را توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوخت یارانه ای کشتی های کروز گردشگری دریایی را توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید