رزمایش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن

به گزارش دفتر آنلاین من، یک رسانه کره جنوبی اطلاع داد، ارتش این کشور روز سه شنبه (فردا) در نزدیکی جزایر مورد مناقشه با ژاپن رزمایش برگزار می نماید.

رزمایش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن

به گزارش گروه بین الملل دفتر آنلاین من، منابع نظامی و دولتی در کره جنوبی از تدارک ارتش این کشور برای برگزاری یک رزمایش در نزدیکی جزایر مورد مناقشه با ژاپن خبر دادند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز دوشنبه (امروز) گزارشی به نقل از بعضی منابع وابسته به دولت و ارتش این کشور منتشر کرد.

در این گزارش آمده است که ارتش کره جنوبی روز سه شنبه (فردا) در نزدیکی جزایر مورد مناقشه با ژاپن رزمایشی تحت اسم تمرین حفاظت از سرزمین دریای شرقی برگزار می نماید.

رزمایش ارتش کره جنوبی قرار است در نزدیکی جزایری برگزار گردد که این کشور نامش را دوکدو می نامند اما مقام های ژاپن آن را تاکِه شیما می خوانند.

طبق گزارش رسانه های سئول، کره جنوبی کنترل جزایر دُکدو را از زمان شکست امپراطوری ژاپن در انتها جنگ جهانی دوم در اختیار دارد اما توکیو همیشه مدعی تعلق این منطقه به ژاپن بوده است.

رزمایش کره جنوبی در نزدیکی این جزایر سابقه داشته و از سال 1986 هر دو سال یک بار با شرکت کشتی های جنگی، جنگنده ها و گشتی های نیروی دریایی برگزار شده است.

مقام های مختلف ژاپن بارها علیه رزمایش کره جنوبی در نزدیکی این جزایر مورد مناقشه اعتراض و ادعای سرزمینی خود را تکرار نموده اند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "رزمایش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید