خطر انقراض برای کمتر از 10 گونه جانوری کشور

به گزارش دفتر آنلاین من، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کمتر از 10 گونه جانوری کشور در معرض خطر انقراض اند که نیازمند مدیریت مداخله ای هستند.

خطر انقراض برای کمتر از 10 گونه جانوری کشور

کیومرث کلانتری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی دفتر آنلاین من، با اشاره به این که حفاظت نیازمند توجه بیشتر دولت است، اظهار کرد: گونه های جانوری و گیاهی نیازمند حفاظت هستند در کشور ما تا به امروز 8200 گونه گیاهی شناخته شده ثبت شده است و حدود 1300 گونه جانوری مهره دار وجود دارد که 10 درصد آن در معرض تهدید و نیازمند حفاظت هستند.

او در ادامه اعلام کرد: علاوه بر این کمتر از 10 گونه جانوری کشور هم در معرض خطر انقراض هستند و نیازمند مدیریت مداخله ای هستند تا از انقراض قطعی حیواناتی، چون یوز آسیایی و خرس بلوچی جلوگیری گردد.

کلانتری با اشاره به یوز های منتقل شده به پارک ملی توران گفت: سایت جدید محل نگهداری از این یوزپلنگ ها استانداردسازی شده و می خواهیم از گونه های محیطی یا انتقالی استفاده گردد تا بتوانیم یوزپلنگ را از خطر انقراض قطعی نجات دهیم.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی توضیح داد: خوشبختانه از ابتدای سال 99 تا امروز حدود پنج خانواده یوزپلنگ توسط مردم و توسط محیط بانان مشاهده شد که اتفاق عظیم و خوبی است.

او با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از عرصه های طبیعی که در اختیار دارد از یگان حفاظت استفاده می نماید، گفت: ما محیط بانا نی داریم که در عرصه های سخت طبیعی مشغول حفاظت هستند و تا به امروز حدود 142 شهید و نزدیک به 400 جانباز داشتیم.

کلانتری با بیان اینکه خودرو هایی که در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست است، عنوان نمود: در بخش محیط بانی هم با کمبود جدی خودرو و موتورسیکلت عملیاتی و در عین حال نبود شبکه بی سیم مدرن روبرو هستیم این 3 درکنار کمبود نیروی انسانی 4 کمبود جدی سازمان محیط زیست در بخش حفاظت محسوب می شوند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "خطر انقراض برای کمتر از 10 گونه جانوری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر انقراض برای کمتر از 10 گونه جانوری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید