جنگنده های سعودی شهر مأرب یمن را به شدت بمباران کردند

به گزارش دفتر آنلاین من به نقل از المسیره، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی طی 24 ساعت گذشته حملات هوایی خود به نقاط مختلف شهر مأرب را بیش از پیش تشدید کردند.

جنگنده های سعودی شهر مأرب یمن را به شدت بمباران کردند

بر اساس این گزارش، رسانه های یمنی اعلام کردند که طی 24 ساعت گذشته جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی 22 مرتبه شهر مأرب را بمباران نموده اند. این اتفاق درحالی رخ می دهد که یمنی ها اخیراً پیشروی های محسوسی در مأرب داشته اند.

رسانه های مذکور اعلام کردند که هدف اصلی و اساسی عربستان سعودی و متحدانش از تشدید حملات به مأرب ممانعت از تداوم سلسله پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در این شهر است.

لازم به ذکر است، طی روزهای اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن پیروز شدند بر پایگاه نظامی أم ریش در جنوب استان مأرب مسلط شوند. این پایگاه نظامی آخرین پایگاه نیروهای وابسته به سعودی در جنوب مأرب بود. نیروهای یمنی با تحقق این دستاورد مهم اکنون می توانند به سمت منطقه صافر که بسیاری از میادین نفتی و گازی یمن در آنجا واقع شده است، پیشروی نمایند.

در همین حال، گزارش های میدانی حاکی از آن هستند که نیروهای مقاومت یمن بیش از هر زمان دیگری به تسلط بر ارتفاعات استراتژیک ملعا نزدیک شده اند. هم اکنون درگیری های شدیدی در این جبهه در جریان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جنگنده های سعودی شهر مأرب یمن را به شدت بمباران کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های سعودی شهر مأرب یمن را به شدت بمباران کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید