توضیحات مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در خصوص یک نامه

به گزارش دفتر آنلاین من، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به انتشار نامه ای با عنوان حذف غربالگری جنین از سامانه های الکترونیک، توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در خصوص یک نامه

به گزارش گروه اجتماعی دفتر آنلاین من، دکتر سید حامد برکاتی گفت: این نامه به استناد تبصره 3 ماده 53 و ماده 54 قانون حمایت خانواده و جوانی جمعیت تنظیم شده است. بر اساس این قانون، غربالگری و ثبت آن در سامانه های وزارت بهداشت نه تنها ممنوع نشده بلکه در ماده 54 بر آن تاکید هم شده است.

وی اضافه کرد: در وزارت بهداشت، سامانه خاصی بر اساس ماده 54 قانون حمایت خانواده و جوانی جمعیت در حال طراحی است و درخواست غربالگری، فرآیند انجام آن، نتیجه تصویر برداری (سونوگرافی) و آزمایشات مربوط به غربالگری در این سامانه باید ثبت گردد. نامه نگاری برای سطح یک ارائه خدمات و سامانه های مربوط به آن بوده است.

دکتر برکاتی یادآورد شد: بر اساس قانون، درخواست غربالگری جنین با عنایت به شرایط خاص آن در سطح یک ارائه خدمات بهداشتی قابل ارائه نیست و حتما درخواست غربالگری باید به وسیله متخصصین انجام گردد. بعلاوه آیین نامه اجرایی نیز درهمین راستا تهیه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "توضیحات مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در خصوص یک نامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در خصوص یک نامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید