با خواص بی نظیر آبگوشت آشنا شوید!

به گزارش دفتر آنلاین من، آبگوشت از گوشت گوسفند تهیه می گردد که طبیعت بسیار گرمی دارد. نخود سرشار از کلسیم و فسفر و پتاسیم است. زردچوبه ادویه به کار رفته در آبگوشت است که قدیم ها در آن می ریختند و در درمان کبد چرب و تنظیم آنزیم های کبد به کار می رفت. پیاز و سبزی در کنار آبگوشت صرف می شد که یک داروخانه کامل بود. متاسفانه پیاز را به علت بوی دهان حذف کردند.

با خواص بی نظیر آبگوشت آشنا شوید!

قدیم ها که استایل یا شیوه زندگی ها شبیه هم بود اغلب وعده های غذایی ما آبگوشت بود. مخصوصا در روز های تعطیلی و مناسبت های فامیلی؛ فقیر و غنی هم نداشت. هر خانواده ای با حداقل امکانات و توانایی مالی قادر به انجام این کار بود. به همین دلیل آبگوشت را غذای ملی اعلام نموده بودند. این غذای ساده و در عین حال کامل ضمن سرشار بودن از مجموعه ویتامین ها به خاطر اینکه برای صرف آن همه مجبور بودند دور هم جمع شوند ویژگی مهم اجتماعی پیدا نموده بود. امیدوارم هر خانواده ایرانی بتواند حداقل هفته ای یک بار هم که شده این غذای ملی را نوش جان کند.

آبگوشت از گوشت گوسفند تهیه می گردد که طبیعت بسیار گرمی دارد. نخود سرشار از کلسیم و فسفر و پتاسیم است. زردچوبه ادویه به کار رفته در آبگوشت است که قدیم ها در آن می ریختند و در درمان کبد چرب و تنظیم آنزیم های کبد به کار می رفت. پیاز و سبزی در کنار آبگوشت صرف می شد که یک داروخانه کامل بود. متاسفانه پیاز را به علت بوی دهان حذف کردند.

تند غذا خوردن چه بلایی سرتان می آورد؟

وقتی انسان غذا تند می خورد اجازه هضم اولیه غذا را در دهان نمی دهد بنابراین وظیفه دندان را به معده تحمیل می نماید. در نتیجه این اتفاق معده نفخ می نماید و ریفلاکس معده ایجاد می گردد.

بعلاوه تند غذاخوردن موجب می گردد که زیاد غذا بخورید و درنتیجه چاق شوید.

بعلاوه از خوردن غذا لذت نمی برید و دچار مشکلاتی برای معده می شوید.

متاسفانه جدیدا مصرف سالاد در کنار غذا باب شده است در حالی که در طب سنتی چیزی به نام سالاد وجود نداشت. باید بدانید چه کاهو و چه خیار و چه گوجه فرنگی همگی طبع سرد دارند. هم مرحوم بوعلی سینا و هم مرحوم رازی معتقد بودند که خوردن زیاد کاهو و خیار عامل سفیدی زودرس مو است، چون رطوبت زیاد مو موجب سفیدی مو می گردد. متاسفانه در این سالاد هم سرکه اضافه می نمایند که سرد است هم آبغوره که آن هم سرد است و هم لیموترش که سرد است و بدتر از آن سس که هم سرد است و هم سم برای سلامت بدن!

بنابراین مصرف سالاد نه تنها عامل لاغری نمی گردد بلکه رطوبت بیش از حد بدن موجب تورم بدن خواهد شد. در گذشته اینقدر برنج خورده نمی شد و به اصطلاح عید به عید می خوردند، اما درعوض آبگوشت که غذای گرم و سالمی است تقریبا می توان گفت هر هفته مصرف می شد.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیومنبع: فرادید

به "با خواص بی نظیر آبگوشت آشنا شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خواص بی نظیر آبگوشت آشنا شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید