با تماشای این 5 فیلم انگیزه خود را بازیابی کنید

به گزارش دفتر آنلاین من، بسیاری از روانشناسان اعتقاد دارند بیماری اصلی قرن بیست و یکم، افسردگی است. این بیماری برخلاف بیشتر بیماری هایی که بشریت تا همین چند سال پیش به دنبال مبارزه به آن ها بوده، فکر و ذهن آدمی را درگیر خود می نماید. درگیری های روانی بیماری پیچیده ای مانند افسردگی، راهکار هایی احتیاج دارد که به اندازه کشف واکسن آسان نیست. اگرچه این روزها همه ما منتظر کشف واکسن ویروس کرونا هستیم اما ویروس افسردگی بیشتر از این بیماری ناشناخته به ما نزدیک است. بی انگیزگی، یکی از اصلی ترین ویژگی های افسردگی است. روش های ساده ای برای بازیابی افسردگی وجود دارد که یکی از آن ها بدون شک استفاده از فیلم های سینمایی است.

با تماشای این 5 فیلم انگیزه خود را بازیابی کنید

فیلم های سینمایی، انتخابی ساده و جذاب هستند تا با یاری آن ها نه تنها سرگرم شویم بلکه کوشش کنیم تا انگیزه ای که از دست می دهیم را دوباره پیدا کنیم. سوژه های بی نظیری در جهانی سینما وجود دارد که صعود تدریجی افراد در زندگی شان را به زیبایی هرچه تمام تر به تصویر می کشد. اگر احساس می کنید این روزها در قرنطینه خانگی به کسب دوباره انگیزه احتیاج دارید، با تماشای این 5 فیلم انگیزه خود را بازیابی کنید.

Cast Away (دور افتاده)

نمره منتقدان: 90 از 100

تام هنکس بازیگری دوست داشتنی است که به تماشای او در بهترین فیلم های سینما عادت داریم. فیلم دور افتاده شاید یکی از بهترین فیلم های او باشد. او در این فیلم نقش کارمند یک اداره پست به نام چاک نولاند را ایفا می نماید که به شدت درگیر مشغله های کاری اش است. او در یک قدمی ازدواج و پیش از شروع سال نو، به ماموریتی مهم فراخوانده می گردد. اما هواپیمای چاک پیش از رسیدن به مقصد سقوط می نماید. چاک برای مدتی در دریا سرگردان است و در نهایت به یک جزیره خالی از سکنه می رسد. حالا چاک باید برای زنده ماندن کوشش کند و با فراموشی همه دغدغه های قبلی اش، برای نجات از جزیره، چاره ای بیاندیشد.

Cinderella Man (مرد سیندرلایی)

نمره منتقدان: 80 از 100

این فیلم روایتگر داستان واقعی زندگی مردی به نام جیم برادوک است که تنها برای تامین هزینه های زندگی خانواده اش مجبور شد وارد جهانی بوکس گردد. انگیزه قابل تحسین او برای تبدیل شدن به بوکسوری شناخته شده، در سکانس به سکانس فیلم مرد سیندرلایی دیده می گردد. جیم از مردی فقیر که بحران های مالی آمریکا زندگی او را در آستانه نابودی قرار داده بود، به بوکسوری تبدیل می گردد که عنوان قهرمانی جهان را از آن خود می نماید.

The Pursuit of Happyness (در جستجوی خوشبختی)

نمره منتقدان: 67 از 100

کریس گاردنر زندگی معمولی اش را دوست ندارد. او رویای عظیم پیروزیت در بورس را در سر می پروراند اما همسرش این سبک زندگی را دوست ندارد. او تصمیم می گیرد کریس و پسرشان را ترک کند تا پیش از نابودی احتمالی زندگی اش، راهی برای زنده ماندن پیدا کند. اما کریس ناامید نمی گردد. او به همراه پسرش آواره خیابان ها می گردد تا روزها برای واردشدن در یک شرکت فعال در بازار بورس کوشش کند و شب ها هم جایی برای خوابیدن پیدا کند. اما این شرایط قرار نیست همیشگی باشد. کریس برای رویایش می جنگد.

Million Dollar Baby (عزیز میلیون دلاری)

نمره منتقدان: 90 از 100

مگی فیتزجرالد در سی و دو سالگی زندگی اش را دوست ندارد. او همواره رویای تبدیل شدن به یک بوکسور محبوب را یدک کشیده و باور دارد باید روزی به آن دست پیدا کند. بنابراین راستا زندگی اش را برای همواره تغییر می دهد. او با اصرار فراوان پیروز می گردد فرانکی دان را قانع کند تا او را آموزش دهد. فرانکی که بوکسورهای معروفی را تمرین داده، پس از مقاومت برابر آموزش بوکس به مگی در نهایت او را به یک بوکسور حرفه ای تبدیل می نماید. مگی به بوکسوری آماده تبدیل می گردد که با پیروزی مقابل یک رقیب خشن و فاسد شهرت عظیمی کسب می نماید. اما رقیب او، از پیروزیت او عصبانی می گردد و پیش از ترک رینگ مسابقه با ضربه ای اساسی او را بیهوش می نماید. با این حال بیهوشی عمیق و طولانی هم نمی تواند زندگی مگی را نابود کند.

The King Speech (سخنرانی پادشاه)

نمره منتقدان: 95 از 100

جرج پنجم، نخستین پادشاه بریتانیایی است که می تواند با استفاده از رادیو برای مردم سخنرانی کند. او از جهان می رود و پس از او پسرش به سلطنت می رسد. بنابراین برادر کوچک او یعنی آلبرت حالا ولیعهد بریتانیا است اما از یک ضعف کوچک رنج می برد. او لکنت دارد و نخستین بار آن را در یک رویداد بین المللی آشکار نموده است. الیزابت، همسر آلبرت، با یک گفتار درمان تماس می گیرد تا آلبرت را درمان کند. او در ابتدا مقاومت می نماید اما پس از آن که متوجه می گردد بیمارش به زودی پادشاه بریتانیا می گردد، تصمیم می گیرد به او یاری کند. با این حال آلبرت رفتارهای عجیبی دارد که ممکن است گفتار درمانش را ناراحت کند.

منبع: ایرنا زندگی

به "با تماشای این 5 فیلم انگیزه خود را بازیابی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تماشای این 5 فیلم انگیزه خود را بازیابی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید