اخلاقی: نتایج انتخابی کشتی به معنای تمام شدن کار نیست، هر روز از بنا می آموزم

به گزارش دفتر آنلاین من، مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران گفت: در عین حال که مربی تیم ملی هستم، به عنوان یک شاگرد هر روز از محمد بنا کار یاد می گیرم.

اخلاقی: نتایج انتخابی کشتی به معنای تمام شدن کار نیست، هر روز از بنا می آموزم

حبیب الله اخلاقی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی دفتر آنلاین من در ارزیابی کشتی گیران برتر مسابقه انتخابی تیم ملی فرنگی گفت: کشتی های خوبی را شاهد بودیم. سجاد عباسپور در 55 کیلوگرم به پویا دادمرز باخت و نفر اول شد. پویا ناصرپور کشتی گیر 55 کیلوی ما بود که وزنش بالا رفته بود و ما این شانس را به او دادیم که در 60 کیلوگرم کشتی بگیرد. مبارزه خیلی خوبی با علیرضا نجاتی داشت و نشان داد که در این وزن ما دو کشتی گیر خوب داریم. نجاتی خیلی خوب مبارزه کرد و به پیروزی رسید. میثم دلخانی، گردن کلفت کشتی گرفت و حسین اسدی در 67 کیلوگرم در حالی که رضا گرایی نمی توانست کشتی بگیرد، اول شد.

وی به عملکرد سایر اوزان ادامه داد: در 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد برنده کشتی نزدیک با علی ارسلان بود و در 77 کیلوگرم رقابت پژمان پشتام و محمدعلی گرایی ملی پوش ما را مشخص کرد. در 82 کیلوگرم، مهدی ابراهیمی نفر اول جام تختی گفت نمی تواند کشتی بگیرد و این محمد ناقوسی بود که شکست را به جمال اسماعیلی تحمیل کرد، در حالی که قبلا به این کشتی گیر باخته بود. در 87 کیلوگرم رقابت همیشه بین رامین طاهری و حسین نوری بوده، که این بار هم رقابت نزدیکی داشتند و حسین نوری آماده تر بود و به پیروزی هم رسید.

اخلاقی در مورد رقابت سه مدعی وزن نهم تیم ملی تاکید کرد: در 97 کیلوگرم نفرات اول و دوم جام تختی ما همراه با مهدی علیاری مدال دار جهان حضور داشتند که محمدهادی ساروی پیروز به پیروزی شد. در 130 کیلوگرم سه کشتی گیر خوب داشتیم که قرار بود دوره ای کشتی بگیرند که تست کرونای امین میرزازاده مثبت درآمد و امیر قاسمی منجزی باتجربه شکست را به علی اکبر یوسفی تحمیل کرد.

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان با اشاره به اینکه بازنده ها نباید امید خود را از دست بدهند، گفت: بعد از انتخابی، به بچه ها گفته شد که این انتخابی صرفا برای مسابقات جهانی بوده و باخت به معنای تمام شدن نیست. رقابت برای المپیک همچنان ادامه دارد و همه کشتی گیران می توانند با تلاش زیاد نتیجه را عوض کنند. می خواهیم رقابت همچنان حفظ شود.

مربی تیم ملی با تاکید براینکه هر روز از محمد بنا می آموزد، بیان نمود: در عین حال که مربی تیم ملی هستم اما به عنوان یک شاگرد از محمد بنا یاد می گیرم. با تفویض اختیاز و اعتماد به نفسی که او به من داده، امیدوارم در آینده اتفاقات خوبی را در تیم ملی رقم بزنیم.

به گزارش دفتر آنلاین من، مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی برگزار شد که چند روز پیش اعلام شد مسابقات جهانی برگزار نمی شود و به جای آن صربستان میزبان جام جهانی است. باید دید فدراسیون کشتی در شرایط جدید قصد اعزام تیم ها به این رقابت ها را دارد یا نه.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی دفتر آنلاین من بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اخلاقی: نتایج انتخابی کشتی به معنای تمام شدن کار نیست، هر روز از بنا می آموزم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخلاقی: نتایج انتخابی کشتی به معنای تمام شدن کار نیست، هر روز از بنا می آموزم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید