آمریکا ناو هواپیمابر نیمیتز را از خاورمیانه خارج می نماید

به گزارش دفتر آنلاین من به نقل از وبگاه میلیتری تایمز، چند تن از مقامات مطلع در پنتاگون روز پنج شنبه اعلام کردند که این نهاد نظامی تصمیم گرفته است در راستای کاهش قدرت شلیک ایالات متحده در منطقه خاورمیانه تنها ناو هواپیمابری را که در این منطقه در حال اجرا عملیات است، به آمریکا بازگرداند.

آمریکا ناو هواپیمابر نیمیتز را از خاورمیانه خارج می نماید

این تصمیم که به تأیید سه تن از مقامات دفاعی آمریکا رسیده اما هنوز به طور علنی اعلام نشده است، یک روز پس از آن گرفته شد که در یک نمایش قدرت بمب افکن های بی -52 نیروی هوایی ایالات متحده برای انجام مأموریت به خلیج فارس اعزام شدند؛ اقدامی که به ادعای مقامات نظامی آمریکا با هدف اتخاذ تدابیر احتیاطی در برابر هرگونه حمله احتمالی ایران به منافع یا نیروهای آمریکا در منطقه انجام شده است.

با این حال صدور دستور بازگشت به سواحل غربی آمریکا برای ناو یو اس اس نیمیتز با ایده نمایش قدرت جهت ایجاد بازدارندگی در برابر ایران همخوانی ندارد. به نظر می رسد که این امر نشاندهنده اختلاف نظر در میان مقامات نظامی آمریکا در خصوص میزان تهدید ادعایی ایران در روزهای پایانی ریاست جمهوری ترامپ باشد.

با این حال اواسط هفته جاری، یک مقام نظامی آمریکا و مطلع به این موضوع در تبادل نظر با دفتر آنلاین من مدعی شد که ایالات متحده علائمی دریافت نموده که از تمهید و تدارک ایران برای اجرای حملات احتمالی به مواضع آمریکا یا متحدان آن در عراق یا هر نقطه دیگری از خاورمیانه حکایت می نماید.

به ادعای این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، این امر دلیلی برای اعزام دو فروند بمب افکن بی -52 از آمریکا به منطقه خلیج فارس بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا ناو هواپیمابر نیمیتز را از خاورمیانه خارج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا ناو هواپیمابر نیمیتز را از خاورمیانه خارج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید