چهار اصل اساسی برای آغاز برنامه کاهش وزن

به گزارش دفتر آنلاین من، پیش از آغاز یک برنامه ریزی برای کاهش وزن، رعایت چهار اصل لازم است که جزئیات آن ها را در این گزارش می توانید بخوانید.

چهار اصل اساسی برای آغاز برنامه کاهش وزن

به گزارش دفتر آنلاین من، تقریبا تمام افرادی که از وزن زیاد خود رنج می برند، روش های مختلفی را برای کاهش وزن انتخاب و امتحان نموده و ممکن است با شکست روبرو شده باشند.

برای این که بخواهیم وارد یک مرحله و برنامه ریزی تازه برای کاهش وزن بشویم، باید فکر و بدن خود را آماده این برنامه ریزی کنیم که در ادامه این گزارش به 3 روش در این خصوص اشاره شده است.

1. استرس را کنترل کنید

محققان معتقدند که استرس زیاد در طول روز به اندازه چند ساعت کوه نوردی از انسان انرژی می گیرد و در این مواقع بدن ما به غذای زیاد و پر کالری احتیاج پیدا می نماید پس دوری از هرگونه استرس می تواند احتیاج بدن به این نوع از غذا های چاق کننده را کور کند.

2. فکریت مثبت نسبت به کاهش وزن

پیش از انجام یک برنامه ریزی برای کاهش وزن یا شروع یک رژیم غذایی سخت باید از آمادگی فکر و روان خود مطمعن شویم. در این مرحله یک درس روان پزشکی وجود دارد که می گوید سختی یک رژیم غذایی یا برنامه های لاغری را از فکر خود دور نموده و دشمن خیالی را تصور کنید که باید با آن مبارزه کنید.

3. اعتماد به نفس داشته باشید

تقریبا تمام افرادی که از افزایش وزن رنج می برند و سراغ برنامه هایی برای کاهش وزن خود نمی فرایند، اعتماد به نفس کافی برای این موضوع را نداند و این توانایی را در خود برای رسیدن به یک وزن ایده عال نمی بینند.

افزایش اعتماد به نفس و تحمیل توانایی های خود به افکار می تواند یک پیش احتیاج بسیار موثر برای افرادی باشد که قصد شروع یک مرحله سخت را دارند تا بتوانند باقی عمر خود را در آرامش و به دور از بیماری های ناشی از چاقی بگذرانند.

4. قدرت زمان را از قلم نیاندازید

درصد قابل توجهی از افرادی که وارد یک برنامه ریزی برای کاهش وزن می شوند، تصور این را دارند که در سرانجام هر روز تغییرات عمده ای در بدن خود شاهد باشند و در غیر این صورت قید برنامه های لاغری خود را می زنند.

به این موضوع توجه داشته باشید که هر برنامه ریزی برای خود زمان مشخصی دارند و باید در طول اجرای آن صبوری کرد تا به اهداف خود نزدیک و نزدیک تر شوید.

رعایت این چهار اصل پیش از شروع یک برنامه ریزی برای کاهش وزن می تواند بازدهی این برنامه ریزی را تا چندین برابر افزایش دهد و فکر شما را برای پذیرش سختی های این برنامه ریزی آماده می نماید.

منبع: فرارو

به "چهار اصل اساسی برای آغاز برنامه کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار اصل اساسی برای آغاز برنامه کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید