پیدا شدن تصادفی حشره غول پیکر باستانی در آمریکا ، عکس

به گزارش دفتر آنلاین من، دیجیاتو نوشت: این حشره برای اولین بار در بیش از 50 سال اخیر در شرق آمریکای شمالی و برای اولین بار در استان آرکانزاس مشاهده شده است.

پیدا شدن تصادفی حشره غول پیکر باستانی در آمریکا ، عکس

در سال 2012 حشره شناسی به نام مایکل اسکوارلا به یک فروشگاه والمارت رفت تا مقداری شیر بخرد. اما حین ورود به فروشگاه متوجه یک حشره بزرگ و غیرعادی شد و آن را برداشت و با خود به خانه برد. سال ها بعد تعیین شد که این موجود حشره ای از یک گونه باستانی است که برای اولین بار در استان آرکانزاس مشاهده شده است.

دانشگاه استان پنسیلوانیا به تازگی در گزارشی به این کشف غیرمنتظره اشاره نموده. اسکوارلا که رئیس آزمایشگاه تشخیص حشرات در این دانشگاه است، می گوید: Polystoechotes punctata که از گروه بال توریان شاپرکی است، نخستین نمونه در نوع خود است که در بیش از 50 سال اخیر در شرق آمریکای شمالی شناسایی شده و نخستین نمونه از این گونه در تاریخ این استان است.

اسکوارلا در سال 2020 حین نمایش مجموعه شخصی حشرات خود در یکی از کلاس های آنلاینش بود که متوجه تشخیص اولیه اشتباه خود شد. او سپس به همراه دانشجویانش توانست مطالعه دقیق تری روی این حشره داشته باشد و درنهایت نتایج یافته های خود را به صورت مقاله ای در مجله Proceedings of the Entomological Society of Washington منتشر کرد.

قدمت اعضای خانواده این حشره به عصر ژوراسیک برمی شود

در این پروژه از روش تحلیل DNA مولکولی استفاده شد و اسکوارلا پس از سرانجام کار، این حشره را به موزه حشره شناسی فراست در دانشگاه استان پنسیلوانیا اهدا کرد تا پژوهشگران و دانشجویان بتوانند برای مطالعات بیشتر به آن دسترسی داشته باشند.

محققان می گویند قدمت بال توریان شاپرکی به حدود 165 میلیون سال پیش، یعنی در حوالی عصر ژوراسیک می رسد. بااین حال، دانشمندان مطمئن نیستند که چرا این حشرات از شرق آمریکای شمالی ناپدید شدند. موجودی که در آرکانزاس پیدا شده است، بال هایی دارد که طول آن ها حدود 50 میلی متر است.

اسکوارلا می گوید کشف یک بال توری شاپرکی غول پیکر در آرکانزاس می تواند نشان دهنده تنوع زیستی بالا و تحولات زیست محیطی در این منطقه باشد. دانشمندان حدس می زنند که این موجود یک گونه نادر و کمترشناخته شده از حشرات باشد که در طول سال ها، از خطر انقراض گریخته و از دید متخصصان مخفی مانده است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "پیدا شدن تصادفی حشره غول پیکر باستانی در آمریکا ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیدا شدن تصادفی حشره غول پیکر باستانی در آمریکا ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید