واکسیناسیون 70 سال به بالا شروع شد

به گزارش دفتر آنلاین من، تهران (پانا) - واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا علیه بیماری کووید19 از امروز شروع شد و این گروه سنی می توانند از امروز برای دریافت نوبت تزریق واکسن کرونا در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نمایند.

واکسیناسیون 70 سال به بالا شروع شد

از امروز شنبه، اول خرداد ماه نیز واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا علیه بیماری کووید19 شروع شده است. بر این اساس همه افرادی که در این گروه سنی قرار دارند، ضروری است در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نمایند و پس از آن، به همه افراد ثبت نام شده به ترتیب سنی به صورت هوشمند نوبت دهی خواهد شد و محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر فرد به وسیله پیامک اعلام می گردد.

متولدین 1330 به قبل (گروه سنی 70 سال به بالا) جهت دریافت نوبت واکسن کرونا از امروز مستلزم ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir خواهد بود و همه افراد ثبت نام شده به ترتیب سنی به صورت هوشمند نوبت دهی خواهند شد و محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر فرد به وسیله پیامک اعلام می گردد. گفتنی است حضور افراد در مراکز واکسیناسیون فقط بر اساس پیامک نوبت دهی است و مراکز واکسیناسیون از پذیرش افرادی که بدون نوبت مراجعه نمایند معذور خواهند بود.

این در حالی است که سهمیه واکسن سالمندان در گروه سنی 75 سال به بالا که هنوز پیروز به انجام واکسیناسیون نشده اند، محفوظ است و با اعلام گروه های سنی جدید، سوخت نمی گردد.

فاز دوم واکسیناسیون کرونا در کشور به به ترتیب شامل سنین 80 سال به بالا، 75 تا 80، 70 تا 75، 65 تا 70 و بیماران زمینه ای و صعب العلاج، خواهد بود که در این فاز افراد سالمند گروه هدف 7.2 میلیون نفر هستند و به همین میزان هم بیماران زمینه ای داریم.

بر همین اساس هم گفته شده که فاز دوم واکسیناسیون کرونا تا اواخر خرداد و اوایل تیرماه به طول خواهد انجامید و طی این فرایند، حدود 14 میلیون نفر واکسینه می شوند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "واکسیناسیون 70 سال به بالا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 70 سال به بالا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید