فوتبالیست ها زیر تیغ کمیته انضباطی

به گزارش دفتر آنلاین من، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از افزایش 14 برابری سقف جرایم اشخاص حقیقی و حقوقی در مسابقات لیگ برتر اطلاع داد.

فوتبالیست ها زیر تیغ کمیته انضباطی

به گزارش دفتر آنلاین من، با وحود افزایش قرارداد بازیکنان و مربیان لیگ فزونی در چند فصل اخیر و عقد قراردادهای چند 10 میلیارد تومانی، سقف جرایم اقتصادی کمیته انضباطی به حدی نبود که بازدارندگی لازم را برای متخلفان و جلوگیری از تکرار بعضی رفتارهای ناشایست را داشته باشد.

مصوبه قبلی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مربوط به سال 97 بود که این مصوبه بعد از گذشت سه سال، کارکرد لازم را نداشت و در بدترین حالت، هر فوتبالیستی 50 میلیون تومان جریمه می شد که در مقابل قراردادهای میلیارد تومانی، تاثیرگذاری لازم را نداشت.

طبق اعلام فدراسیون فوتبال این اعداد برای اشخاص حقیقی تا 350 میلیون تومان و اشخاص حقوقی تا 700 میلیارد تومان افزایش یافته است.

ابوالفضل حسن زاده محمدی، رییس کمیته انضباطی گفت: کمیته انضباطی به منظور پیشگیری از افزایش و شیوع تخلفات و کارآمدی بیش تر تنبیهات انضباطی در راستای بند 6 ماده 35 اساسنامه فدراسیون فوتبال، افزایش مقدار جرایم و حد نصاب قطعیت آن ها را به هیات رییسه فدراسیون فوتبال پیشنهاد داد که این موضوع در جلسه مورخ 4 آبان ماه مطرح و مورد موافقت نهاده شد و روز 30 آبان ماه نیز این مصوبه به تمامی هیات ها و باشگاه ها ابلاغ شد.

او در ادامه اعلام کرد: بر همین اساس جرایم معینی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نسبت به تخلفات ارتکابی از تاریخ یکم آذرماه سال 1400 به بعد برای تمامی اشخاص حقیقی تا مقدار 250 میلیون ریال و برای تمامی اشخاص حقوقی تا مقدار 500 میلیون ریال قطعی و غیرقابل تجدید نظر خواهی و لازم الاجرا محسوب می گردد.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: حداکثر جریمه قابل اعمال برای تخلفاتی که از تاریخ یکم آذرماه برای اشخاص حقوقی مرتبط با لیگ های برتر ثبت می گردد، هفت میلیارد ریال و برای سایر لیگ ها سه میلیارد و پانصد میلیون ریال خواهد بود.

حسن زاده ادامه داد: حداکثر جریمه قابل اعمال برای تخلفاتی که از یکم آذرماه، اشخاص حقیقی مرتبط با لیگ های برتر مرتکب می شوند، سه میلیارد و پانصد میلیون ریال و نسبت به سایر لیگ ها یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون ریال است.

وی در سرانجام گفت: مطابق مقررات انضباطی، در صورت وجود سوابق تخلفاتی مرتکب (یعنی تکرار تخلف) و یا تعدد تخلف، کمیته انضباطی مجاز به معین جریمه مازارد بر سقف تعینی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فوتبالیست ها زیر تیغ کمیته انضباطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبالیست ها زیر تیغ کمیته انضباطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید