فعالیت 70 درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان رضوی در مشهد

به گزارش دفتر آنلاین من، مدیرجهادکشاورزی مشهد گفت: 70 درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی استان خراسان رضوی در شهر مشهد فعالیت دارند.

فعالیت 70 درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان رضوی در مشهد

به گزارش دفتر آنلاین من به نقل از ایرنا، امید طهماسبی زاده افزود: به این ترتیب هم اکنون در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی تعداد 227 واحد از صنایع مذکور در حوزه کشاورزی و دامداری در مشهد فعالیت دارد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های بالقوه شهرستان مشهد در فراوری محصولات کشاورزی، باغی و همچنین دامی، مشهد در این زمینه رتبه نخست در استان را دارد.

مدیر جهاد کشاورزی مشهد بیان نمود: صنایع تبدیلی و تکمیلی باعث جلوگیری از هدر رفتن محصولات کشاورزی و دامی، تضمین کننده بازار کشاورزان، امنیت غذایی و اشتغال برای استان است و حتی محصولات فراوریی در این بخش مرغوبیت لازم و کیفیت بالا برای صادرات به کشورهای اروپایی را دارد.

طهماسبی زاده افزود: واحدهای صادراتی در این بخش شامل محصولات زعفران، چیپس، خرما و تا حدودی رب، آجیل و فرآورده های لبنی است.

وی ادامه داد: در کل استان خراسان رضوی هزار و 50 پروانه فعالیت صادر شده و از این تعداد 300 واحد در شهرستان مشهد قرار دارند که تعداد 227 واحد آن فعال و دایر است.

سالانه برای فراوری 8 میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و 200 هزار هکتار زمین زیر کشت 83 نوع محصول می رود.

بخش کشاورزی 28 درصد اشتغال و 30 درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "فعالیت 70 درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان رضوی در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 70 درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان رضوی در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید